Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde je pravda?

15. 9. 2011

 

Kde je pravda

 

Litoměřický deník zveřejnil 13. 9. článek, ve kterém starostka města m.j. hodnotí práci místního strážníka. Ten se v diskusním fóru – anketě - proti některým výrokům ohradil.

Starostka města Třebenice M. Patrovská celou záležitost dementovala v LD i na webu města. Přesto, že k článku měla být vedena diskuse až do pátku 18. 9. 2011, byl článek z běžně dostupných stránek odstraněn. Občané se již nedozvědí, jak anketa dopadla. Závažnější ale je, že zřejmě neměl pravdu ani LD, jinak by článek nestáhl. Pravdu neměl ani místní strážník. S jeho stanoviskem a troušením informací po městě nesouhlasila řada občanů. Starostka města již tradičně mlžila jako podzimní ráno, a korunu všemu nasadila zveřejněním dementi na webu města. Jak se tato informace slučuje s rozhodnutím zastupitelstva, že na stránkách města nebude zřízeno diskusní fórum? Jak se opět ukázalo, „Právo“ zveřejňovat informace na městských stránkách a v ČG mají jenom někteří Občané.

Běžný občan se může jenom dohadovat, kdo má pravdu. Zřejmě jako v ostatních případech, kdy představitelé města neříkali občanům pravdu, bude celá záležitost zapomenuta a zavedený systém o právech občanů a voličů zůstane planou deklarací.

 

                                                                                                          F. Immer

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 22. 10. 2011 13:41)

To může být pravda. Ono hledisko významu sledovat to, jestli se do seznamu dostal jeden nebo víc, někdo neprávem nebo právem, tak to by se vzhledem k "minulosti" mohlo nechat být jen pod záštitou odpovídajících norem etiky. Pokud ale po městě běhala komunistka a roznášela všude, kdo byl v STB, používala tyto praktiky ve svůj rodinný a komunálně politický prospěch, za účelem poškodit oopoziční členy, kteří poukazovali na laické a podvodné hospodaření její drahé rudé polovičky, tak to pro mě žádná tlustá čára neexistuje. Aby se nadutí a nenažraní poskoci bývalého režimu pochlebovali, jak s udavači za komunismu uměli zatočit, jak dokáží represními metodami likvidovat lidi( bývalá zástupkyně školy) a dosazovat neschopné(dceruška) , jak pro své vlastní účely prosazují další neschopné, kteří zahladadí stopy podvodů, likvidace konkurence, litování se, jak jim ti a ti ubližují, jak jsou najednou všichni strašně z těch nervů nemocní, a pak se profláklo, že ten její rudý idol byl také v STB, nemůže být o tlusté čáře ani řeč. A pokud se děje, co se děje, nenechám žádného bolševického padoucha napokoji. To by se Vám líbilo, dělat tlustou silnou čáru, dále lhát a chovat se jako pra.....

Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Honza, 23. 10. 2011 13:50)

Pane Preisi, neustále omíláte Vobotunel. Já bych tu taky jeden měl, říkám mu Křivopreistunel a týká se budovy zdravotního střediska.Tak zdevastovanou budovu jsem po 21 letech neviděl.Dle odborníků maji železné roury v podlaze vydržet 40-50 let.Takto děravé potrubí se jentak nevidí.Shnilé roury,které navíc nebyly ničím obalené,a vědělo se,že dům není izolovaný,takže bude asi vlhký.Ptám se,kdo kontroloval práci dělníků na této stavbě,kdo stavbu přebíral do majetku města za 21 mil.Kč?Ale běda,když sem někdo napíše takovouto pravdu.Nezapomeňte napsat,že jsem spražen s radnicí,to tu ještě nebylo.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 10. 2011 15:29)

Tak to jistě nemáte k radnici daleko. Protože takové bláboly můžete opravdu vyřknout pouze pod anonymitou. 21 mil jste si jistě nevycucal z prstu a nebo vyloženě úmyslně lžete, a proto své jméno nemůžete zveřejnit. A pokud je máte od někoho jiného, tak to je určitě někdo z pochybné lokality. Cena byla třetinová a na to mě chlapče neutáhnete. Dělit třemi možná umíte. Konec konců, na ceně se promítla i inflace a ta nebyla v letech 02-04 malá. Otec jistě stavbu přebíral, ale pojem stavební dozor Vám je jistě cizí. Jak se stavba stavěla, tak to máte možnost zeptat se p. Křivohlavého. Můj otec nechal pravě jemu opravit izolaci na balkoně. Jak ji provedl, to nevím. V každém případě topení začalo téci až za Vobořila. V roce 2001 jsem začal upozorňovat, že topení někde teče. Porušila se izolace na odpadním potrubí u WC, což se může stát u každé budovy, ale musí se to řešit. Veškerý odpad nechal Vobořil téci 8 let do kanálu trubek i přesto, že měl doktor Škola v ordinaci pod celým oknem plíseň a mokro. Vobořil jistě nepožadoval po panu Ing. opravu, protože s ním seděl v radě. Místo toho lhal a radši udělal plechové koryto pod stropem na chodbě v budově. Neměl zájem opravovat, protože by vyšel vstříc doktoru Školovi, se kterým nevycházel dobře. Vobořil nebyl líný mi s Bokem tvrdit, že tolik vody nedopouštím. Nerespektoval můj návrh opravy, a proto došlo nyní opět k havárii topení, o které se mlčí. Lékaři ale nemají důvod mlčet. Pokud mě nechali dopouštět poslední roky od několika litrů do hl v posledních dnech havárie, tak se nedivím, že bylo všude mokro. Jak se prováděla izolace před dvaceti lety ve žlabech, to se nechte poučit od vašich chytrolínů, v tomto směru nemám na vás náladu. A příště nelžete.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Honza, 23. 10. 2011 16:29)

Po pravdě řečeno jsem ani jinou odpověď nečekal.Jo inflace je holt inflace.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 10. 2011 17:18)

A 21 či 50 nebo 8 je taky jedno. Proto se na radnici ztrácely prachy, neuměl počítat jako vy! Čest práci!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 10. 2011 15:38)

A ještě k jedné Vaší lži. Je vidět, že se nestydíte lhát. I když mám k panu Křivohlavému výhrady, tak ale každý blbec ví, že budova střediska izolovaná je. Ně některých místech se jim nepovedla. Když takovou lež vyslovíte, tak jste buď trouba nebo cholerický lhář.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Honza, 23. 10. 2011 16:22)

Jo? A můžete sem napsat,na kterých místech ta izolace je?Nemyslíte tam,jak jsou ty betonové pražce?Hlavně tam,jak jsou sklepy,tam je ta izolace nejvíce vidět a ty odpady,šachta plná lidských výkalů ve sklepě.Krása.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 10. 2011 18:01)

To je opravdu o inteligenci. Už jsem na to jednou odpověděl a podruhé nebudu.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(zdr.středisko, 24. 10. 2011 18:53)

Honzo. nechápu proč se neobrátíte se svými dotazy na pana Křivohlavého, který středisko stavěl. Jak pan Preis má vědět kde ke izolace a kde ne. Pan Křivohlavý je zastupitel již léta a jistě vám rád odpoví.

Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Hana, 23. 10. 2011 10:44)

A to jako kdo je z podobné rodiny pane Preisi? Koho máte na mysli, jmenujte.

Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 10. 2011 15:19)

Asi soudružko špatně čtete. Můj dotaz byl v kontextu psán jinak a pokud po těch rodinách prahnete, tak víte, kdo tu byli zažraní komunisté.Zajděte si do kovomatu, budou to vědět. Ve Žlábkové ulici de dokonce schůzovalo.

Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Hana, 23. 10. 2011 16:44)

Nechápu, proč mi říkáte soudružko. Nikdy jsem v žádné politické straně nebyla, nejsem a nebudu pane zatrvrzelý odpůrče bolševismu. Zajímalo by mne, jak zrovna Vás nějak komunismus poznamenal /nebo jo?/

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 10. 2011 18:41)

Nebudu Vám tady vyprávět, co jsme jako rodina museli skousnout. Ani Vám nebudu vysvětlovat znaky bolševismu. Buď to víte, nebo to nechcete vědět a nebo jste tak mladá, že už to nepochopíte. A jací tu byli v tomto směru nadšenci a jak se chovali, to také nemá smysl. Stejně to budete dementovat. A proč Vám říkám soudružko? Mystifikujete skutečnost. Tak jako to bylo za komunismu. Víte jak to chodí v zastupitelstvu, když chtějí radní šetřit s osvětlením? Jednoduše. Nijak, protože by na někoho ta smutná lampa vyšla. Ale nápadití jsou. A přesto přijde jiná firma a instaluje výbojky s více jak dvojnásobným výkonem. A co mi na to řeknete? No přeci že pomlouvám, a tak to je. O zakázkách nebudu ani mluvit.

Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 22. 10. 2011 13:09)

Téma se vrací pořád, neúspěšné je pokaždé. Dá to rozum: komunistů, jejich dětí a příbuzných je víc než nekomunistů a těch, kdo neměli za komunistu tatínka s maminkou.
Komunisti útočili hlavně na elity, na špičky země, na kvalitu nahoře a podporovali průměr, za který považovali podprůměr. To trvá dál, i když komunistické panství odnesl čert. To je i dnes lidu na komunistech sympatické. Hubit nadprůměrné.
Bolševici a přejmenovaný komunista je jako pečený sněhulák.
Bolševici se lidem šklebí a jsou tu dál. Směšní už jsou jen lidé, kteří naléhají, aby se s nimi něco udělalo. Vypadají jako podivíni, blázni, zavilí a kyselí lidé. Proti komunistům nikdo už nic nemá. Lidi říkají, nebezpečí od nich nehrozí, nekradou, jsou to dneska řádně zvolení demokrati.
Všechny pokusy nějak je chytit na švestkách, že se pohybují za ústavou, končí neúspěchem, protože komunisti nejsou hloupí a protože je nikdo ani chytit nechce. Dělají, že už nemají žádnou vědeckou revoluční teorii, jak bude komunismus zase tvrdě panovat, ale mají. Občas se prokecnou. Jejich nepřítelem je kapitalismus. Chytat je za slovo a handrkovat se o formulace nemá smysl.
Komunistická strana má být zakázána ne proto, co je dnes, ale proto, co byla. A za to, co přinesla státu a lidem. Zákaz nemá být politický, nýbrž kriminální. Spolčeni ve zločinu. Příběh extremistů, kteří organizovali násilí proti vlastní zemi, nemůže přeci skončit tím, že se všichni zašklebí a řeknou, ahoj, stará parto, jede se dál.
Chtít omluvy je nesmyslné. Zříkat se marxismu, leninismu, stalinismu, trockismu je stejně nesmyslné. Hitler byl svého času bojovníkem za mír, Gottwald zas ochránce živností. To jsou revoluční taktiky, nic víc. Od komunistického hnutí nelze už čekat nic: je to už jen parta vyžírků, kteří balamutí chudé lidi a idealisty, aby si zabezpečili dobré bydlo v parlamentu. Revoluci nechystají, protože nemůžou. Zakázat se mají z důvodů hygienických. Za to, jak vládli. Co nám udělali.
Pokračující existence bolševiků je zhodnocením té éry. Bolševikům dávno otrnulo, vykračují si v politice jako pávi, kteří si nevidí do zobáku. Že se z té křivdy někteří antikomunisti pomátli, není divu. Někteří neokomunističtí myslitelé se pomátli taky: vysmívají se antikomunismu s argumentem, že marxismus je dílo evropského humanismu.
Bolševici viditelně trčí v demokracii jako starodávná obluda. Když ji zakážete, bude se jmenovat Strana sociální záchrany. Ale o voliče tím přijde. Komunismus přitahuje magory víc než sociální záchrana.
Zakažte činnost bolševiků z důvodů dobrého vkusu a pro nějakou alespoň trochu spravedlnost. Loupili, plenili, říkali tomu vědecké budování snů, měli na to organizaci, mafiánskou firmu zvláštního ražení, tak jim tu firmu zrušte.
Ale kdo to dokáže v houští paragrafů a mezi smečkami právníků? A zvažte v duchu české mazanosti, že vám pak komunisti přetečou do ČSSD. Spojení, jehož se stále ještě někteří socialisti štítí, nastane tak samovolně, přirozenou přitažlivostí dvou blízkých politických sil.

Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Charakter, 22. 10. 2011 14:59)

Vypadá to, že jste se pomátl. Bůh buď milostiv vašim blízkým.

Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 10. 2011 14:02)

Jasně. Dřív jste věřili ve víru a spravedlnost ÚV KSČ a teď věříte, že existuje Bůh a přejete si slitování nad mými blízkými. Nebojte se, pokud se nevrátí bolševizmus, tak se jim nic nestane. Ohledně Vás věřím jenom v jedno a to tak, jak to řekl Bolek Polívka ve známém filmu s kolotočem.

Všichni jsou blázni

(Hvězda, 26. 10. 2011 19:32)

Majda to je hvězda o které se nám nezdá.Je tady a p.Preis a všichni co kritizují radnici jsou blázni.Že byly přepisované zápisy z kontrol a ne jen ty,to všichni vědí,ale není to pravda.Že Amazonky jezdí v pracovní době v pátek nakupovat do Makra je veřejné tajemství a v 15 hodin je na úřadě už nenajdete,z úřadu si dělají holubník,ale není to pravda.Majdě by sprchování studenou vodou nepomohlo ani kdyby se sprchovala 3 krát denně 365 dní v roce.

Re: Všichni jsou blázni

(Majda, 27. 10. 2011 8:28)

Hvězdo, je vidět, že si na Třebenice svítíš zezhora a máš dobrý přehled. Hvězdu ze sebe rozhodně jako jiní tady nedělám, o nikom jsme nenapsala, že jsou blázni. Ti "vaší strany" můžou psát o slepicích, blbečcích atd. a je vše v pořádku, Preis napíše ať si dám studenou sprchu, ale pozor, když někdo písne něco co se vám zrovna nehodí do krámu. Běžte se vycpat vy jediní spravedlívci a pravdomluvci. Nemá to tady cenu, protože dva rozdílné názory se nikdy neshodnou.

Re: Re: Všichni jsou blázni

(Mgr. Dalibor Preis, 27. 10. 2011 9:53)

Ano, je vidět, že si hvězda svítí seshora, mělo by jich tu být víc.
Zpronevěra začala v prosinci roku 2001, město mělo výpisy z účtů od roku 1998. Přesto pan Ludwig na tichém zasedání prohlásil, že se peníze musely ztrácet za Preise a možná i za komunistů. Kdyby to tak bylo, tak by toho byly plné noviny( příběhy o hadech a jiné případy ekvilibristiky). Proč ale bývalé vedení tyto spekulce ventilují na veřejnosti, to by mi někdo z přispěvovatelů mohl vysvětlit. Proč si město najalo drahou právničku, tak o tom se dá diskutovat. Zpronevěra byla naprosto jasná, vše doložené na bankovních výpisech. Město nevyužilo policii k vyhledání dalších důkazů, ale přesto si najalo drahou právničku k jasnému případu, i když bylo zastupováno státním zástupcem. Město doložilo téměř kolem 70 kontrolních protokolů s kontrolou pokladny většinou bez podpisu kontrolovaného subjektu (pouze dva podepsány). Jasné zanedbání povinností kontrolních výborů , které byly obsazovány úmyslně majoritní většinou. Kontroly pokladen se neprováděly.
I přes jasné důkazy o lžích a podvodech v rozpočtu( aby bylo jasno - Sutom, náklady na právničku a externí účetní pod jinou položkou, dotace Medvědice) se majoritní většina zachovala mlčenlivě a mstili se pouze opozici. Jsem přesvědčen, že kdyby město nemělo právničku a nebyl by ovlivněn státní zástupce, město by přišlo o část zpronevěřených finančních prostředků a státní zástupce by musel rozšířit obžalobu na starostu města. A o to tu hlavně šlo. Uplatit si nevinu.
Do dnes mám důkazy o přepisování a falšování datumů u úředních listin. Listiny podané na podatelnu se ztratily nebo do dnes nikdo neodpovídá. Po městě se rozšiřují pomluvy a urážky na členy opozice. Kontrolní výbory na kontrolní podněty nereagují. V éteru lítá mstivá nálada s úmyslem poškodit zaměstnance příspěvkové organizace a podpořit anonymní pisálky z řad příbuzných vedení města.
Studeným čumákům sprcha opravdu nepomůže. Je třeba se bránit ve sdělovacích prostředcích proti útokům a vyhrožování některých majoritních zastupitelů a jim spřízněným občanům.

Hvězdě

(Hana, 30. 10. 2011 11:26)

To je chválihodné, že jezdí nakupovat do Makra, tam jsou určitě kancelářské potřeby a drogerie levnější než v prodejně AV, která hlavně p. Preisovu aj. tak leží v žaludku. To mě vůbec neštve, že tam jezdí /určitě ne každý pátek/, ale co by mě fakt štvalo, kdyby jezdily autem do hospody.
Jo a ještě k pracovní době, starosta a místostarosta nemají pracovní dobu, ale úřední hodiny, ale bohužel snad každý rozumný člověk pochopí, že i v úředních hodinách se konají školení, porady apod. takže tam nemůžou sedět pořád. Divím se, že si už dávno neudělaly jeden den pro veřejnost jako na jiných úřadech.Amazonky, měly byste to zavést. Uvidíte, že pak budete mít více času na pořádnou práci.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »