Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde je pravda?

15. 9. 2011

 

Kde je pravda

 

Litoměřický deník zveřejnil 13. 9. článek, ve kterém starostka města m.j. hodnotí práci místního strážníka. Ten se v diskusním fóru – anketě - proti některým výrokům ohradil.

Starostka města Třebenice M. Patrovská celou záležitost dementovala v LD i na webu města. Přesto, že k článku měla být vedena diskuse až do pátku 18. 9. 2011, byl článek z běžně dostupných stránek odstraněn. Občané se již nedozvědí, jak anketa dopadla. Závažnější ale je, že zřejmě neměl pravdu ani LD, jinak by článek nestáhl. Pravdu neměl ani místní strážník. S jeho stanoviskem a troušením informací po městě nesouhlasila řada občanů. Starostka města již tradičně mlžila jako podzimní ráno, a korunu všemu nasadila zveřejněním dementi na webu města. Jak se tato informace slučuje s rozhodnutím zastupitelstva, že na stránkách města nebude zřízeno diskusní fórum? Jak se opět ukázalo, „Právo“ zveřejňovat informace na městských stránkách a v ČG mají jenom někteří Občané.

Běžný občan se může jenom dohadovat, kdo má pravdu. Zřejmě jako v ostatních případech, kdy představitelé města neříkali občanům pravdu, bude celá záležitost zapomenuta a zavedený systém o právech občanů a voličů zůstane planou deklarací.

 

                                                                                                          F. Immer

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

p. Immerovi

(Eva Hajná, 19. 9. 2011 14:29)

V rozsudku jsem nezaznamenala žádnou větu o tom, že město má spoluvinu na spáchání trestné činnosti bývalé ekonomky města a školy. V odůvodnění se mimo jiné píše, že soud nepřehlédl skutečnost, že páchání trestné činnosti bylo, jak uvedeno výše, umožněni i nedůslendou kontrolou její činnosti. Nechápu, jak může někdo takto rozsáhlý trestný čin obhajovat. Nedovedu si představit, jak by to vypadalo, kdyby každá účetní, která není neustále kontrolována, začala krást. Například skutečnost, že k její pokladně měl přístup každý, je hrubé porušení její pracovní kázně. Já bych svojí pokladnu, za kterou mám odpovědnost, určitě nenechala jen tak ležárně v šuplíku, na tož aby k penězům měl každý přístup. To je jen její zodpovědnost.

trocha vysvětlení

(Vladimír Novotný ml., 16. 9. 2011 15:35)

Článek jsem četl, ale bohužel už ne diskusi. Nevím tedy, o čem konkrétně se debatovalo. Každopádně v tomto opravdu věřím starostce, že určitě nenapovídala redakci, jak opoziční zastupitelé chtějí zrušit městskou policii. Už čistě z logiky věci, kdy bylo jasné, že něco takového deník otiskne a z toho následně vzniknou problémy a reakce. Stažení článku je také jasným důkazem o špatném svědomí deníku. Tato myšlenka byla zrozena v jednom "chorém" mozku, který neunesl tíhu oprávněné kritiky své práce a potřeboval se takto veřejně "ventilovat". Zřejmě už nestačí pouze lokální, ústní roznášení pomluv po Třebenicích. Opět opakuji, že práce našeho MP se vážím, jsem strašně rád, že tady Tomáš je a opravdu se stará o pořádek ve městě. NIKDO ze zastupitelů ani nepřemýšlí o vyhazovu Tomáše, natož o rušení MP! A jestli si Tomáš na základě jedné kontroly myslí, že je proti němu vedena nějaká očerňovací kampaň, tak se hluboce mýlí! Kontrola byla naplánována dne 18.7.2011 a byla naplánována kontrolním výborem, který ji také jednohlasně schválil jako nutnou. Tuto kontrolu také podpořilo vedení města a nikdo jiný o ni až do ukončení nevěděl. Takže pokud Tomáš roznáší po městě, že to bylo na objednávku pánů Faltyse a Houdka, tak se opět mýlí a naprosto zbytečně šíří ve městě fámy, které téměř vyústily v napadení pana Houdka! Když se šel na celou věc přeptat na MÚ, tak mu v přítomnosti starostky Tomáš vše popřel a tvrdil, že za vším stojí hasiči, kteří ho pomlouvají v hospodě. Mě osobně tvrdil, že mu to volali tři z nich. V inkriminovaný den ale jeden z nich ležel doma s chřipkou, takže ten těžko mohl něco volat a druhý z nich se zase pro změnu chlubil na facebooku, že ten den vypil 20 piv. Přesto však podal věrohodné informace. Každopádně pokud někdo tvrdí, že se ve městě neřeší špatné parkování, tak je to pouze a jen kritika práce MP a jak prokázala kontrola, tak oprávněná. Jestli ale Tomáš roznáší výše popsané věci po městě, tak jsou to špinavé pomluvy a těch by se měl jako strážce zákona vyvarovat. Je to chování jako od malého uraženého děcka a já doufám, že to brzo změní a bude se soustředit na svojí práci, proti které nemám jinak jako zastupitel a občan žádné námitky.

Re: trocha vysvětlení

(baryk, 16. 9. 2011 23:22)

"Vážený zastupiteli", Vaše názory se velice odlišují od názorů na fóru před volbami. Nějak brzy souhlasíte se starostkou, a vždy když jí jde o kejhák. kak můžete napsat v er dvou větách , že jde o výplod chorého mozku a pak tvrdit, jak Tomáš je skvělej,pracovitej atd. čLÁNEK JSEM četl, nic zde nenasvědčovalo ,že je něco v nepořádku. Ale diskuse k článku a vyjádření Patrovské, že jí někdo něco vložil do úst , co by nikdy neřekla???!!! Pro LD ve spojení se spolužačkou a velmi dobro známou, uveřejňovala oslavné články již před volbami a po volbách jich bylo, jak když se roztrhl pytel nad Košťálovem. Proto mi nyní uniká její tkz. "DEMENTI" na webu města. A proč kritozovala práci Tomáška na VZ s tím, že po půl hodině zjistila, že tam Tomášek není a proto to bez něj nemůže probírat???? A proč probírali na neveřejném zasedání ředitele ZŠ a vedoucí MŠ, a ti ač se chtěli obhajovat, byli vykázáni ze sálu, že tam nemají co dělat stejnou osobou, která dementuje a oslavuje, ale nějak blbě to má spočítané, naše Martinka. Jen aby nesplakala nad Tomáškem, kterému vždy vše vyslepičila, ale bohužel, objížděl město a okolí, ale ne jí. V tom bude asi zádrhel.

Re: Re: trocha vysvětlení

(barykovi, 17. 9. 2011 16:57)

Každý ví proč to odmítají.Nechtějí věci veřejné projednávat veřejně,aby občané nevěděli o jejich kiksech.Všechno pěkně ututlat a já nic já muzikant.

Re: Re: trocha vysvětlení

(Vladimír Novotný ml., 18. 9. 2011 11:14)

Vezmu to postupně, nevím, jak velice se liší mé názory od těch před volbami. Hlásal jsem snad někde, že při jakékoliv příležitosti budu "napadat" starostku, budu zásadně v opozici a nikdy nebudu souhlasit s jejím názorem? Nikoliv! Vždy jsem říkal, že v každém případě se budu rozhodovat podle svého názoru. Se starostkou samozřejmě ve spoustě věcí nesouhlasím, stejně jako ona se mnou, ale v tomto případě se jí zastávám, protože vím, kdo po Třebenicích roznáší tyto pomluvy. Mám snad jako neustále předhazovaný "opoziční zastupitel" lhát a psát, že za toto všechno může starostka? Pak budete spokojený? Ostatně stažení článku a zveřejněná (i osobní) omluva šéfredaktora jasně hovoří za všechno. Ohledně Tomáše, s jeho prací jsem spokojený, po kontrole se začal věnovat i parkování a tak si plní na jedničku. Každopádně už nejsem spokojený s tím, co roznáší po Třebenicích a neuvědomuje si důsledky. Proto ta zmínka a nadsázka o chorém mozku. Každý si něco přidá a takto vznikají legendy. Kdyby jste třeba Vy byl na posledním VZ a neměl vše jen z doslechu, tak byste tady nepsal takovéhle lži jak Brno! Na VZ se řešila zpráva KV o kontrole MP. Tomu nemusel být Tomáš přítomen, protože zprávu četl a vyjádřil se k ní. Zpráva se probrala, starostka strážníka nekritizovala, naopak řekla, že si jeho práce váží, pouze s tím parkováním má také problém. Když se začala diskuze ostatních směřovat právě ke kritice, tak se stopla, právě z toho důvodu, že nebyl přítomen a nemohl se bránit. A ohledně "vyhození" ředitele ZŠ a ekonomky, to jste slyšel kde? Vždyť to je naprostý nesmysl a lež! Můžete si to ověřit na zápisu. NIKDO je nevyhodil, ekonomka se obhajovala a vysvětlovala zhruba tak hodinu a pak oba sami od sebe odešli. Proč tedy sem takové věci píšete? Aspoň kdyby jste byl takový "frajer" a podepsal se. Vaše trapné výmluvy o možné šikaně v práci jsou ubohé. Spíše se Vám líbí tato anonymní internetová imunita, kde si můžete v klidu beztrestně vymýšlet a pomlouvat. Je zajímavé, že třeba ani pánové Prouza a Immer, kteří se zde vyjadřují téměř ke všemu, nereagují a neuvedou věci na pravou míru. Oni tam byli, tak ať napíší, jak to na VZ bylo, když už já nejsem věrohodný. Jsem už jen "vážený zastupitel" :-)

Re: Re: Re: trocha vysvětlení

(Augustin Prouza, 18. 9. 2011 18:31)

Pane Novotný, jak na TM tak na těchto stránkách jsem už několikrát napsal, že končím diskusi s lidmi, kteří se neumějí podepsat vlastním jménem. Z tohoto důvodu jsem reagoval pouze na Víťu Lisce, který, jak je vidět, se za své jméno a za svůj názor nestydí. Právě proto jsem zastupitelům navrhnul zřídit oficiální diskusní fórum s povinností registrace diskutujících. Tak by byly eliminovány možné pomluvy a anonymní napadání kohokoliv. Tím, že se většina zastupitelů zachovala zcela vobořilovsky, tak jste umožnili to, že může kdokoliv napsat cokoliv, stejně jako se může pomlouvat po hospodách nebo po obchodech. Je to jen o to horší, že si to může přečíst každý. Doporučil bych vám zastupitelům, přemýšlet o revokaci vašeho usnesení. Nikdy není pozdě. Jako Kontrolní výbor byste to, myslím, po těchto zkušenostech dokonce měli doporučit.

Re: Re: Re: Re: trocha vysvětlení

(Vladimír Novotný, 18. 9. 2011 20:16)

Máte samozřejmě pravdu a jak víte, já jsem oficiální forum také obhajoval. Bohužel většina ho nechce. Každopádně nevím, co s tím jako KV můžeme udělat. Také jsem si již dal předsevzetí, že na anonymy reagovat nebudu, ale někdy to prostě nejde a buď sem nemůžu chodit, anebo prostě musím reagovat na věci, které mě nadzvedávají ze židle. Jestliže anonymy vadí i Vám, možná by stálo za diskusi se správcem těchto stránek o podmínce celého jména přispívajících. Ukázat městu, jak by to mohlo vypadat. Rozhodně by tyto stránky získaly "kredit" a ztratily pověst pavlačové drbny u většiny zastupitelů. Samozřejmě je to pouze návrh, který nikomu nevnucuji.

Re: Re: Re: Re: Re: trocha vysvětlení

(Korouhvička, 19. 9. 2011 11:36)

Vy jste mě teda rozesmál pane Novotný,to jste si teda vybra toho pravého spojence.Teď se najednou s anonymy nebaví,ale stačí podívat se na Třebenické mlýny tak se to jima jen hemží.Nikdy mu to nevadilo,pokud ovšem nepsali proti němu.Stačí nahlédnout na prozu a poezii nebo s otevřeným hledím.A taky je dobré si přečíst reakci mlynáře na kritiku Immerových,kteří jediní se od toho distancovali.Píše o virtuální hospůdce,ostřejší slova,dloubnutí do souseda,soused má možnost ohradit se stejným způsobem,někomu se Lojza libí,nekdo se distancuje,je to o polarizaci a tříbení názorů,to tam všechno je.Čtěte.

Re: trocha vysvětlení

(Mudrc, 18. 9. 2011 17:27)

Chorý mozek,chování malého uraženého děcka-to je prosím charakteristika městského strážníka a to si my platíme ze svých daní!!!Výborně páni a dámy v zastupitelstvu!!!

Obavy - p. V. Nonotnému a p. A. Prouzovi

(F. Immer, 19. 9. 2011 10:26)

Vážení pánové, jistě sledujete příspěvky a komentáře na stránkách Třebenických mlýnů a zde na Třebeničanovi, a dáte mi zapravdu, že kritici nedostatků ve městě se zpravidla neuchylují k osobnímu napadání a vulgaritám. Tyto praktiky používají především příznivci radnice a obhájci nepořádku, protože jim chybí věcné argumenty. Proto jsou obavy radnice, že na stránkách fóra budou příspěvky vulgární, plané. Jejich příznivci přece nebudou plivat na vlastní krev.
Otázka je, proč se proti fóru staví zastupitelé. Já osobně jsem přesvědčen, že se nejedná o obavy z nějakého ostouzení nebo vulgarit, ale o zásadní nezájem komunikovat s občany veřejně. Ve fóru totiž nejde říci, že za nimi lidé chodí a mají takové názory nebo jejich požadavky překroutit a nepředložit žádné důkazy. O tom Vás jistě nemusím přesvědčovat. V této souvislosti ale nemohu souhlasit s Vaším názorem, že uvedení e-mailové adresy a jméno odesilatele stránky diskuzního fóra ochrání. To je stejně nelogické, jako původní spor o IP adresách. Domnívám se, že oba jste zručnější a zkušenější uživatelé PC, přesto Vám unikl jeden fakt. E-mailovou adresu na jakékoliv jméno, stejně tak podpis na příspěvku, může použít jakákoliv osoba, podobně jako napsat dopis s falešným jménem i adresou skutečně existujícího člověka. Proto Vámi navrhované opatření není racionální.

Re: Obavy - p. V. Nonotnému a p. A. Prouzovi

(apro, 19. 9. 2011 11:20)

Františku, řekl bych, že nemáš tak zcela pravdu. Můžeš si sice změnit jméno, ale musíš uvést skutečný e-mail, protože jinak nelze realizovat autorizační e-mail, jak je vidět u následujícího příkladu vyzkoušeného na IDNES:

Nyní svou registraci potvrďte pomocí autorizačního e-mailu, který od iDNES.cz obdržíte. Do té doby bude vaše registrace neplatná.

Pokud ovšem máš nějakou vlastní fintu, jak toto bezpečnostní opatření obejít, nemyslím, že by ji bylo vhodné zveřejňovat.

web

(vita lisec, 15. 9. 2011 20:08)

Dovolím si s panem Immerem nesouhlasit. Web města je přece ideální ke zveřejňování prohlášení jeho představitelů, tedy i paní starostky. A zároveň si nemyslím, že by zřízení diskusního fóra vedlo k poznání pravdy. Jen by na internetu vzniklo další místo, kde by bylo možno anonymně (přes veškeré registrace) plivat jednu vulgaritu za druhou.

Re: web

(Augustin Prouza, 16. 9. 2011 0:32)

Pane Lisec, obracím se na Vás, protože vy jediný z diskutujících se neschováváte za přezdívku a čestně jste se podepsal. Toho si velmi vážím. O to horší je pro mne, abych Vám napsal, že se velmi mýlíte. Na WS města může samozřejmě psát paní starostka, případně pověření úředníci v rámci svojí pravomoci a dokonce i někteří zastupitelé. Aby to ovšem bylo spravedlivé, měl by mít tu samou možnost i dotčený Tomáš Rotbauer a případně i další občané, kteří k tomu mají co říci. Město by nemělo fungovat jako hasičský sbor, kde velitel vydá rozkaz k požárnímu útoku a nikdo mu do toho nesmí kecat. Určitě jste zaznamenal, že se všude propaguje interakce s občany, u všech ministerstev jsou zřízeny stránky, kam se občané mohou obracet se svými podněty, v televizi běží interaktivní pořady, kde je odpovídáno na dotazy diváků, dokonce i LD má u každého článku diskusní fórum. Já osobně si myslím, že třebenická diskusní fóra na neoficiálních WS žádnými vulgaritami, které by bylo nutné mazat, neoplývají. Je to dáno i tím, že v tak malém kolektivu internetových diskutérů je možné zanedlouho poznat, kdo je kdo, i když používá několik nicků. Zabezpečené oficiální diskusní fórum by tento stav ještě posílilo a přispělo by k tolik potřebnému tříbení názorů. Myslím, že současná situace jenom dokázala, že by se takové oficiální fórum hodilo.

Re: Re: web

(vita lisec, 16. 9. 2011 16:39)

Interakce s občany je jistě fajn a uznávám, že na webech různých institucí jsou odkazy typu "napište nám", ovšem to může v případě nevelkého třebenického MÚ klidně suplovat e-podatelna (neb by mělo být svatou povinností úředníka, aby odpověděl na každý dotaz zvenčí, i když se jedná o sebevětší hloupost). Nikde přeci nejsou vyvěšovány dotazy veřejnosti a úřednické odpovědi na ně. Samozřejmě pokud se nejedná o dotazy podle zákona č.106/1999.

Re: Re: Re: web

(Augustin Prouza, 17. 9. 2011 13:11)

Pane Lisec, podatelna je podatelna, ať je spisová nebo elektronická. I s tím mám své zkušenosti, protože se mi údajně (podle tvrzení bývalého starosty) na podatelně ztratil dopis. Podle mého názoru to ale bylo jinak. Může se tedy "ztratit" i na té elektronické. Doufám, že ty doby jsou definitivně pryč. Zůstává však problém s odpovědí. Opět z vlastních zkušeností. Starosta i úředník Vám klidně odpoví na úplně něco jiného, než jste se ptal. Při opakovaném dotazu Vás utře, že už na to odpovídal. Tím končíte. Myslím si proto, že kdyby Vám odpovídal tak, že by si tuto odpověď mohli přečíst i ostatní občané, nemohl by si takovýto postup dovolit, protože tady by už nešlo jen o jeho aroganci a hroší kůži, ale i o jeho pověst úředníka, popřípadě o pověst zastupitele pro příští volební období. Dokonce při větším množství takovýchto odpovědí by mohlo být ve hře odvolání takového funkcionáře z jeho funkce. Proto jsem pro co největší transparentnost, protože jen tak mohou být odhaleni lidé neschopní, nebo případní podvodníci. Takže, kdo se tomu brání, zavdává příčinu občanům, aby si mysleli ………
A k té poslední větě. Vy jste nezaznamenal obrovskou akci dotazů občanů a odpovědí místostarosty Lovosic k rekonstrukci hlavní komunikace? Byla spuštěna hlavně proto, že si občané stěžovali na malou informovanost. Takže jde vždycky jenom o základní problém: CHCI nebo NECHCI? Důvody lze vždy najít pro obojí.

Re: web

(baryk, 16. 9. 2011 23:52)

Velice si vážím Vašich konkrétních příspěvků na Třebenických mlýnech.
Nebojíte se podepsat, to souvisí asi s tím, že i zprofanovaný Saša Vondra se stal čestným členem našeho hasičského sboru. Ale web města s přispěním požadavků ať anonymních občanů by měl sloužit hlavně občanům. Kdo financuje své zastupitelské orgány? Hasiči, Vondra? I ti anonymní nickové, kterým se něco nelíbí. Vulgarity nikde nevidím, a když mě přesvědčíte, že po mě nepůjdou kontroly, audity a podobné nesmysly i u mě v zaměstnání, klidně uveřejním své jméno. Nejsem sebevrah, abych se nechal šikanovat. A myslím si, že návrh e-podatelny už dávno navrhoval L.Preis na VZ, než byly volby. a nic. Proč neu možnila Martina dát k jejímu tkz. "dementi i vyjádření kritizovaného? To Vám nevadí, no nevadí to ani jedinému zastupiteli, který hájí slova starostky, aniž by se snažil dopátrat kompromisu. Aˇjde o Tomáše, o kotelníka i o traktůrek. Interakce se tady míjejí se životem. Bohužel.

Re: Re: web

(vita lisec, 18. 9. 2011 18:14)

Milý Baryku, zdá se, že jste v diskuzi schopen použít cokoliv. Netuším, jak souvisí čestné členství v našem sboru (které mimochodem získali za finanční pomoc při slavnostech i další osoby a subjekty, ale tím bych Vás nerad obtěžoval) s uvedením mého jména. Podepsal jsem se, protože mi to přišlo vhodné. Zároveň mi není jasné, proč a jak by Vás mohl někdo v roce 2011 šikanovat kvůli názorům, ale jistě k tomuto podezření máte své důvody.
Nenavrhuji zřízení e-podatelny MÚ, ta už existuje jako podatelna@mesto-trebenice.cz. Jen jsem ji označil za místo určené k podání různých návrhů a připomínek v elektronické podobě. A souhlasím s Vámi v tom, že i Tomáš měl dostat prostor k vyjádření, protože ho považuji za velmi specifického představitele samosprávy. Ale o podobných věcech nerozhoduji. Mějte se hezky.

Upozornění

(pozorovatel, 16. 9. 2011 12:15)

Litoměřický deník vymazal všechny diskuzní příspěvky u článku o odsouzení Hofmana,který dostal nepodmíněně 2,5 roku za zabití při autohavárii.

Re: Upozornění

(pro pozorovatele, 16. 9. 2011 12:49)

Tak to u nás chodí.Když chtěj lidi odsoudit nějakou lumpárnu hned mají darebáci zastání.

Vyšší moc

(Smůla, 15. 9. 2011 23:45)

Mají smůlu,vyšší moc sice zasáhla a ostudný článek se všemi příspěvky byl vymazán,ale všichni si ho stačili přečíst.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »