Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde je pravda?

15. 9. 2011

 

Kde je pravda

 

Litoměřický deník zveřejnil 13. 9. článek, ve kterém starostka města m.j. hodnotí práci místního strážníka. Ten se v diskusním fóru – anketě - proti některým výrokům ohradil.

Starostka města Třebenice M. Patrovská celou záležitost dementovala v LD i na webu města. Přesto, že k článku měla být vedena diskuse až do pátku 18. 9. 2011, byl článek z běžně dostupných stránek odstraněn. Občané se již nedozvědí, jak anketa dopadla. Závažnější ale je, že zřejmě neměl pravdu ani LD, jinak by článek nestáhl. Pravdu neměl ani místní strážník. S jeho stanoviskem a troušením informací po městě nesouhlasila řada občanů. Starostka města již tradičně mlžila jako podzimní ráno, a korunu všemu nasadila zveřejněním dementi na webu města. Jak se tato informace slučuje s rozhodnutím zastupitelstva, že na stránkách města nebude zřízeno diskusní fórum? Jak se opět ukázalo, „Právo“ zveřejňovat informace na městských stránkách a v ČG mají jenom někteří Občané.

Běžný občan se může jenom dohadovat, kdo má pravdu. Zřejmě jako v ostatních případech, kdy představitelé města neříkali občanům pravdu, bude celá záležitost zapomenuta a zavedený systém o právech občanů a voličů zůstane planou deklarací.

 

                                                                                                          F. Immer

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

škola

(Hana, 19. 11. 2011 17:15)

Tak jako to děláte vždycky, zprávu ČŠI jste přečetl asi ne celou.Stačila jsem si jí přečíst, nyní jí už na stránkách ZŠ nevidím, tak jsem se tam dočetla, že osobnost ředitele vykazuje riziko ve vedení školy, nebo tak nějak to tam bylo.Jenom se těším, koho budete obhajovat,až bude zveřejněna kontrola,prý je se na co těšit.Ale s tím se vám asi pan ředitel nepochlubil že jo?

Re: škola

(Haně, 20. 11. 2011 6:47)

Hano, evidentně vám dělá radost, když má někdo potíže. Těšíte se na to. Sama víte, jak to v Třebenicích chodí. Prušvihy města se zametou pod koberec, prušvihy ostatních se zveličí. To je ten dvojí metr. A lidí, kteří mají radost z neštěstí druhých, je mi opravdu líto.

Re: škola

(baryk, 20. 11. 2011 19:36)

To jste milá informovaná Hano četla blbě,nic takového tam psáno není.Jen drbete a obviňujete a šíříte hovadiny.

Re: Re: Re: škola

(Haně, 19. 11. 2011 22:25)

Když bude psát jasně nikdo se nesplete.No a Vobořil je fakt dobrej prošustroval jen tři melouny mohlo toho bejt i víc.

nevím komu

(Hana, 19. 11. 2011 17:17)

Čtěte příspěvky pozorněji.

Gottwaldjugend

(Mgr. Dalibor Preis, 17. 11. 2011 20:36)

V roce 2009 jsem měl další podezření na machinace v rozpočtu. I když jsem první krok udělal správným směrem, nestačil jsem se dopídit přesných podvodných převodů, protože jsem byl odvolán na popud neodborníků a lhářů ve finančním výboru. Samozřejmě roli hrála hlavně Patrovská s Vobořilem a celý finanční výbor(Čepelák, Hajná, Vytisk, Stuchlý), kteří úmyslně bránily v kontrole a přepsali zápis, který Patrovská zadržela na podatelně v cestě zastupitelům. Originál zápisu nebyl nikdy zveřejněn. Jejich konání potvrdil jimi dosazený předseda kontrolního výboru Hofman(též příbuzný Hajné). Nedivil bych se tedy, kdyby na vedení města běželo trastní oznámení.

Proč se čekalo se závěrečnou zprávou o hospodaření města jsem tu také popisoval. Najdřív město zajistilo, aby bylo shledáno objednanou auditorskou firmou plno závad ve škole a pak teprve na krátkou dobu zveřejní neschopnost pracovníků vedení města. Odpoutání poozornosti.

Město nevydává přehled o zaplacených službách pro externí účetní a právničku města. Nevydává proto, že pod jinými položkami úmyslně skrývalo tyto služby. Dodnes mi město nevydalo potřebnou dokumentaci a odpověď ne jeden dotaz. Přes rok stará záležitost.

Město najmulo jako výdajovou účetní naprosto naznalou pracovnici, kvůli které muselo téměř dva roky platit další účetní. Přesto krajská kontrola zjistila stejné chyby, které mně vyškrtali a navíc kraj upozornil, že rok staré chyby nejsou odstraněny. Proč město nezaplatilo škole další pracovnici, když si šikanou vynucovalo úkoly, mi je nejasné. Vlastně jasné.

Stejným způsobem se tajila zpráva finančního úřadu při kontrole dotace na kanalizaci v Medvědicích.

Ve zprávě školní inspekce se praví, že dlouholetá učitelka v MŠ(příbuzná Hajné) nemá vhodný přístup k dětem. I přesto, že ji bylo odebráno osobní ohodnocení, stěžovala si na úřad a ten dělá vše proto, aby odvolal ředitele školy. Odtud též pocházejí anonymy.

Finanční výbor neprováděl pravidelně kontrolu pokladen na úřadě a v příspěvkové organizaci, čímž opět liknavou prací přispěl ke zpronevěře.

Ředitele odvolávají laici ve státní zprávě a Ti, kteří lhali, podváděli a bránili kontrolám( Patrovská, Hajná, Vobořil a Ludwig)

Dceruška by možná byla schopná prodávat šperky v muzeu, ale rozhodně není schopná vykonávat zástupkyni, natož zastupovat ředitele. Třebenice byly velkou měrou komunistické, proto jim nevadí, když Vobořilova dcerka nahradí zkušenou nestrannou učitelku s dlouholetou praxí.

Ve školní inspekci se píše, že předsedkyně školské rady si stěžovala na ředitele školy. Přesto školská inspekce klasifikovala ředitele jako schopného vykonávat tuto fci.
Všechny tyto machinace ze strany úřadu jsou vykonstruované a pouze sprostými intrikami, které mají sloužit pro ovládnutí dobře placených státních pozic a ovládnutí trhu v Třebenicích.
Je to vizitka hnusné praxe dobře proškolených poskoků totalitního režimu.

Podřízení udávají svého nadřízeného. Přesně takhle to chodilo v celé republice, takhle to asi Vobořilová myslela. Hnus, hnus, hnus!!!!!!

Re: Gottwaldjugend

(Preisovi, 18. 11. 2011 11:04)

ÓOOO, vy jste jeden z mála spravedlivej, chytrej odborník od učitelování, přes ředitelování ZŠ, pak máte velice dobré znalosti státní správy, no mrzí mě, že jste nekandidoval na starostu. To by tady byl teprv pořádek a klídek.
Pan Mgr. Malý není manager, neumí vystupovat na veřejnosti, tak se s tím smiřte. Zprávy ČŠI jsou tak dobré hlavně díky pedagogům, kteří odvádějí kvalitní práci.
Každý, kdo s vámi nesouhlasí je neodborník........ pak ty vaše neustále se opakující připomínky k bolševikům, komunistům, stb, nadženě Ále....... už toho bylo až dost, pořád se opakujete.

Re: Re: Gottwaldjugend

(Mgr. Dalibor Preis, 19. 11. 2011 9:29)

A vy se neopakujete? Vy jste tak bystrá, že jste si ani nepovšimnula, že tomu komunistickému předáčkovi chybělo necelých 3 mega a ani si toho nevšiml? Patříte zřejmě k těm, co jeden umí počítat a druhý psát. Zřejmě Vám vadí i televize. Tam se také opakují. První a druhá světová válka, Gottwald, upalování čarodejnic, kupní síla za komunistů a dnes, práce STB, kolektivizace, Grebeníček a jeho vyšetřovací metody, a já mám zase v merku podvodné bolševické metody Vobořilovců. Víte, co je důležité? Že ty mé příspěvky začíná plno lidí číst. A začnu psát i do novin. Plácáte tady kraviny o výborném pedagogickém sboru a inspekce si všimné neschopné příbuzné, o které Racková mlčí. Možná ji nyní pasuje na vedoucí školky, protože tam svoji práci zvládne díky dobrému pedagogickému sboru. Takhle jste to myslela, že? Jen kdyby se vrátil bolševismus, tak bych už visel, Vám by opakování historie nedělalo problém. Chodí to tu jako za Gottwalda, mstíte se a vychvalujete. Bývalý ředitel Deli a bez vzdělání. To je opravdu dobrá vizitka. Já jsem zase přesvědčen, že ta, co seká trávu, by nahradila i Patrovskou. Čest práci.

Dvojí metr??????????

(Baryk, 16. 11. 2011 22:15)

PAN PREIS NÁS RÁNO VAROVAL PŘED ODVOLÁNÍM ŘEDITELE NAŠÍ ŠKOLY. A NĚKTERÉ ODPOLEDNE SE UŽ ROZHODLO, ŽE JE ODVOLÁN.NA ZÁKLADĚ ČEHO? ZE ZÁPISU ĆŚI LOUNY - INSPEKČNÍ ZPRÁVA ZE 17. AŹ
20.5.2011 CITUJI "ŔEDITEL ŠKOLY SPLŃUJE PŘEDPOKLADY PRO VÝKON SVÉ ČINNOSTI". VÁŽENÍ ČLENOVÉ RADY A ZASTUPITELSTVA, ČETL JSTE NĚKDO TUTO ZPRÁVU NEBO ČTETE A PROJEDNÁVÁTE POUZE
ANONYMY!! KLADNÉ HODNOCENÍ, ŽE ŠKOLA OD ROKU 2008 ZAZNAMENALAVELKÉ ZMĚNY JAK VE VYBAVENÍ,TAK I VE VÝUCE ŽÁKŮ TEDY JE DŮVOD PRO ODVOLÁNÍ? NEVĚŘIL JSEM, KAM AŽ DOKÁŽE ZAJÍT LIDSKÁ ZÁVIST A NENÁVIST. VY JSTE SE PASOVALI ROVNOU DO FUNKCE MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, ŽE VÍTE VŠE LÉPE NEŽ ZJIŠTĚNÍ ŠKOLNÍ INSPEKCE? ZBAVOVAT SE NEPOHODLNÝCH LIDÍ VÁM JDE DOBŘE. NEJDŘÍVE PREIS,PAK ŘEDITREL ŠKOLY,JEHOŽ NAHRADÍ ZKUŠENÁ DCERKA MANAŽERKA, KTERÁ TO ZDĚDILA PO TAŤKOVI VOBOŘILOVI? PROČ JSTE NEPOSTUPOVALI TAKTO STEJNĚ V ROCE 2008, KDY BYLA DLE ROZSUDKU SOUDU ZNAČNOU VINOU MĚSTA, TEDY VEDENÍ VOBOŘIL- PATROVSKÁ ZAVINĚNA ZNAČNÁ ZPRONEVĚRA EU? PROČ JSTE NA ZÁKLADĚ ROZSUDKU SOUDU NEBO UŽ I U TAKOVÉHO OBJEVENÍ SPOLUZAVINĚNÉ ZPRONEVĚRY NEPOSTUPOVALI STEJNÝM ZPŮSOBEM!!!!! VŽDYŤ SE TI DVA MUSEJÍ ZODPOVÍVAT VÁM, LIDEM VOLENÝM ZASTUPITELŮM. PROČ JSTE JE NEODVOLALI A NEPOVOLALI K ZODPOVĚDNOSTI I KDYŽ TO BYLO LIDMI NA VEŘEJNÉM ZASEDÁNÍ POŽADOVÁNO? PROTOŽE SI JEN TI 2 NEJMOCNĚJŠÍ VYMĚNILI FUNKCE, ABY NA SEBE NEMUSELI PODÁVAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ O ŠPATNÉM ZACHÁZENÍ SE SVĚŘENÝMI FINANCEMI A MAJETKEM MĚSTA?A ŘEDITEL ZŠ JE ODVOLÁM OPRAVDOVÝMI ODBORNÍKY,ŽE SE NESTYDÍTE,POSUZOVAT ČLOVĚKAJEN PODLE PÁR ANONYMŮ ZE ŠKOLKY,KDE SE UČITELKY DRBALY MEZI SEBOU HNED PO REVOLUCI.aŽ KDYŽ SE ČŠI TREFILA A POTREFENÉ HUSY HNED PSALY ANOMYMY, TO BYLO TÉMA K ŘEŠENÍ. DOBŘE TO SVINSTVO A POMLUVY, KTERÉ ROZNÁŠÍ Z BUŇKY BOLŠEVIKŮ EXSTAROSTOVÁ, NAŠE´ÁLA , ZABÍRÁ. UŽ JEN TY KAŽDODENÍ RANNÍ PORADY V KOVOMATU MI DÁVAJÍ ZA PRAVDU. ŽE SE NESTYDÍTE NA ZÁKLADĚ DRBŮ A ANONYMŮ ODSOUDIT SCHOPNÉHO ČLOVĚKA, ANIŽ BY JSTE SI NĚCO OPRADU OVĚŘILI. ÚČETNÍ ŠKOLY ,KTERÁ DĚLALA V PRAZE POD MAGISTRÁTEM MŮŽE UDĚLAT CHYBY,ALE ÚČETNÍ NA MĚSTĚ TO MÁ V AUDITU UŽ 2 ROKY A TAKY NEBYLO ODVOLÁNO VEDENÍ MĚSTA, NATOŽ U URBÁNKOVÉ. kDO BY SI SÁM NA SEBE POSÍLAL UDÁNÍ,VŽDYŤ "MY JSME SI UMĚLI PORADIT S UDAVAČI SAMI", TO JEST CITACE Z DOPISU VELITELKY ŽEN A EXSTAROSTKY. NOVÁ KREV
V ZASTUPITELSTVU MI PŘIPOMÍNÁ MINULOU GARNITURU, ŽE SE NECHCE INFORMOVAT DO HLOUBKY PROBLÉMŮ A ŽE JEN TUPĚ VYSLECHNE TU ZARUČENOU PRAVDU( VLASTNĚ LEŽ) JEN Z JEDNÉ STRANY A VŠEM JE JEDNO, CO BUDE S LIDMI,KTERÝ JSOU NEPOHODLNÍ A TAK SE JICH PRO KLID ZBAVÍME. ANI ROZSUDEK OKRESNÍHO SOUDU JSTE PROTO NEVYVĚSILI NA STRÁNKÁCH MĚSTA,JEN ABY LIDI NEVĚDĚLI CO A JAK. PROTOŽE TO BY MOHL KAŽDÝ ROZUMNÝ OBČAN POUŽÍT A PODAT NA PŘEDTAVITELE MĚSTA TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ. JSTE LIDÉ, KTEŘÍ ZA KOMUNISTŮ V PADESÁTÝCH LETECH BY SVÉ PROTIVNÍKY NEJRADŠI POVĚSILI A ZNIČILI JIM I CELÉ RODINY. TAKŽE VÁS VEŘEJNĚ VYZÝVÁM,,ZDALI BUDETE V TOMTO SVINSTVU POKRAČOVAT
A STÁLE NEČINNĚ PŘIKYVOVAT A NEBO BUDETE ZASTUPOVAT NÁS,VAŠE VOLIČE. A NEZAPOMEŇTE, ŽE ZA 3 ROKY JSOU NOVÉ VOLBY.
jSEM RÁD, ŽE JSEM TO ZDE ZVEŘEJNIL,JÁ UŽ NA TY VAŠE ŠACHY S LIDMI NEMÁM ŽALUDEK.

Re: Dvojí metr??????????

(Haryk, 17. 11. 2011 15:23)

Nečekáte snad,že „Amazonky“ budou odstřelovat ve vlastních řadách?Proto tam přece dosazené nejsou!!Každému je jasné že odvracejí pozornost od odpovědnosti bývalého vedení za zpronevěru skoro 3 milonů a zbavují se nepohodlných lidí,tak se to přece dělalo už dřív.Nebránily snad řádným kontrolám hospodaření a neodvolávaly se na to,že audit žádné nedostatky nezjistil??Najednou se zjistilo,že audit ve škole byl špatný a firma by měla vrátit peníze,ale že stejná firma dělala audit na městě o tom slyšet nechtějí.PROČPAK??Nový audit ve škole špatné hospodaření neprokázal a ředitel žádnou škodu nezpůsobil.Na špatně vedeném účetnictví má město svůj podíl!! Máte pravdu,že Vobořil je za zpronevěru také zodpovědný a na městě byly auditem zjištěné vážné nedostatky,za které nebyl nikdo z vedení postižený.Že se k tomu nemají jejich příznivci se nedivím,protože ruka ruku myje, ty mně-já tobě a pořád je co rozdělovat.Ale že mlčí těch 5 „odvážných“vzpomeňte si na silácké řeči jak je třeba posadit „všechny“ na lavici obžalovaných vedle Urbánkové.Možná jim stačí že se díky voličům zviditelnili nebo že by taky něco ukáplo???A co se ještě Amazonek týče,už tu někdo napsal,že si dělají z úřadu holubník,že v „úředních“ hodinách si obstarávají soukromé nákupy.Něco na tom bude.Podívejte se na úřadní desku,klidně si před vánocema a Silvestrem na několik dní celý úřad zavřou!!! důvod čerpání dovolených.Už jste něco takového někdy zažili???Tomu říkají služba občanům,zavřou krám a hotovo!!!Občane vlez nám na záda kvůli tobě tady přece nejsme!!!Každý už ví o co jim jde.O teplá místečka,kde je nikdo nezkontroluje!!!

Re: Dvojí metr??????????

(Mary, 17. 11. 2011 17:34)

Je to docela komické, že ti co mají máslo na hlavě dneska odvolávají ředitele školy. Mylím tím éru Vobořil - Patrovská, kdy došlo na městě k zpronevěře. Patrovská si za to vysloužila povýšení a Vobořil místo v radě.

Re: Re: Dvojí metr??????????

(Mgr. Dalibor Preis, 17. 11. 2011 20:48)

Zůstal v radě, protože to je druh hladového neschopného komunisty. Smutné!

spravedlnost

(Barykovi, 17. 11. 2011 15:37)

V dnešní době se člověk spravedlnosti těžko dočká. Zastupitelé tu přece nejsou od toho, aby postihovali a řešili špatné hospodaření. To jsou především politici a vedou město k radostným zítřkům. Přesto se proslýchá, že na město nebo zastupitelstvo bylo podáno trestní oznámení za další zlodějny. Necháme se tedy překvapit co je na tom pravdy.

Bolševické praktiky

(Mgr. Dalibor Preis, 16. 11. 2011 7:46)

Tak a je to tu. Mé varování se potvrdilo. Patrovská při odchodu ze školy podepsla výpověď a tak ji musí Vobořilovi poskoci pootevřít vrátka pro případ zpět. A jak na to? Právě opačnou variantou, než u dokázané neschopnosti Vobořila na postu starosty(zpronevěra víc jak 2 500 000,- Kč). Tudíš odvolat ředitele školy. Bolševické intriky se v Třebenicích neztratí! A Patrovská s Hajnou mají v radě silnou podporu. Dámy plně podporovaly Vobořila na postu starosty i za projevenou neschopnost při zprávě obecního majetku, při jeho lžích, bránily kontrolám, a nyní za daleko menší prohřešky se snaží mstít těm, co se postavili proti a snaží se odvolat ředitele školy. Zřejmě dostaly od Vobořilové školení, jak se zbavit nepohodlných a jak prosadit neschopné.

Pro bolševiky neexistje spravedlnost a etika!

To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 15. 10. 2011 13:42)

- podvody v rozpočtu a odmítání předložení účtů (Vobořil, Patrovská)
- obsazování kontrolních výborů lidmi, kteří blokovali kontroly nebo je
vůbec nekonali - finanční výbor(Čepelák, Hajná, Stuchlý, Vytisk)
- odvolávání nepohodlných členů kontrolních výborů (p. F.Immer,
D.Preis)
- šikana zaměstnanců příspěvkové org. - posílání anonymů, dlouhodobé
neřešení podnětů ředitele a ekonomky školy a jejich pozdržování,
úmyslné vyvolání konkurence v dodávce obědů vlastní přísp. organizaci
- Zasílání kontrol na příspěvkovou org. a úmyslné zatajování vlastních
výsledků auditu
- v novinách výhružky svědkům účastnících se soudu týkajícího se
zpronevěry, ovlivňování státního zástupce
- skartace důležitých dokumentů
- ignorace na dokumenty podané přes podatelnu !
- sankce uvalené na zaměstnance MÚ a přísp. organizace
- u soudu lhaní o počtu kontrol
- nechutný střet zájmů - prodej budovy toho času s drogerií, využívání
prostor v MČG, obsazování dlouhodobých státních postů

Takových podvodných výčtů bych mohl jmenovat daleko více. Kontrolní výbory chodí kontrolovat zaměstnance, zastupitelstvo navrhuje sankce, ale ignoruje odpovědnost dobře placených statutárních zástupců města. Ani předsedové kontrolních výborů nereagují na možný postih lidí, kteří lhali a zodpovídají za chod města. Zastupitelstvo kryje podvody bývalého i současného vedení. Blokuje upozornění na nezákonné jednání. Kontrolní výbory alibisticky konstatují zjištěné podvody a lži vedení města, nenavrhnou postih, ale u jiných zaměstnanců tyto postihy tolerují a přihlížejí jim.
Statutární zástupci města v pracovní době vysedávají u webových stránek opozice, za coč by jiní zaměstnanci byli propušťěni. Zveřejní nám Hajná s Patrovskou náklady na jejich mzdu a jakou částku město tímto "výsměchem" prohospodaří? Navrhnou kontrolní výbory za lži a za pracovní nekázeň tvrdé sankce? Navrhne někdo z kontrolních výborů odvolání Vobořila z rady za soustavné lži, nepřítomnost na VZ a za evidenci v Pencových seznamech STB?

Toto je jediná vizitka města Třebenice!

Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Eva Hajná, 19. 10. 2011 8:54)

Měsíční odměnu zastupitelů tvoří pevná složka stanovená podle druhu vykonávané funkce a příplatek vypočítaný podle počtu obyvatel obce (ten se pro účely výpočtu zaokrouhluje na celé stovky nahoru), jak je definuje zákon 128/2000 Sb. o obcích, resp. Nařízení vlády č. 37/2003 Sb. o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev.

Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 21. 10. 2011 5:58)

Chytila jsem na pasece motýlka,
protože má bleděrudá křidýlka.
Zůstane se mnou a já s ním,
protože se od něj létat naučím!

Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Hana, 23. 10. 2011 12:02)

Pozor p. Preisi, aby z Vás nebyl výborný recitátor, tak jako jste výborný učitel. Ale dobrý, já mám zase ráda pořekadla a na Vás se mi jedno hodí: kdo druhému jámu kopá, sám do ní padá.

Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 10. 2011 15:11)

Á Hana. To jste celá Vy. To jste vlastně Vy tady rozhlašovala, že jsem dostal pár facek. Že jsem tak dobrý, až jsem je musel chytit. Protože i Vy se stydíte za jméno, protože lži jsou Váš fenomén. Skutečná pravda je pro Vás ohromný problém, proto utíkáte od tématu a zasahujete do osobního života. A pokud se zasáhne do osobního života někoho z Vás a po pravdě, tak Vás pohltí hysterie. Mohla byste psát do toho třebenického plátku, tam Vás přivítají.

Re: Re: Re: Re: Re: To odpovídá výchově a charakteru

(Honza, 23. 10. 2011 16:18)

Hlavně vy tady pomlouváte.Nejvíce vás zajímají platy - vlastně jsou to odměny starostky a místostarostky, proč? Vy byste to asi dělal zadarmo dle vašich starostí ne?Už vám sem několikrát odepisovali,jak se stanovují odměny zastupitelů,tak se na ten zákon podívejte.A pokud si čtu usnesení z veřejného zasedání,tak se nikomu žádné jiné odměny neschvalovaly, o co vám pořád jde?Minulí starostové taky neměli odměny nebo co.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »