Schůzka komisí
Poslední lednový den 2012 jsme se z internetových stránek města dozvěděli, že 16. 1. 2012 proběhla společná schůzka komisí „Rady MěÚ.“ Ostatní informace nestojí za zmínku, protože neobsahují nic podstatného. Při stále živém tématu, ohledně spalování kalů v nedaleké cementárně a poslední informaci o zrušení železniční trati Čížkovice – Obrnice, by se dalo očekávat, že jak zastupitelé, tak členové komisí vydají pro občany nějaké stanovisko. Od rady města ani od představitelů to samozřejmě očekávat nemůžeme, neboť tak neučinili od roku 2007, kdy byl na trati provoz zastaven – zrušen. Zato informace na obhajobu cementárny o spalování kalů, jejichž likvidaci nikdo v ČR nechtěl, město na rozdíl od ostatních obcí na úřední desku pravidelně vyvěšuje. Nějak se mi nechce věřit, že všem pozvaným zástupcům komisí a osadních výborů je tato problematika lhostejná. Že je lhostejná představitelům kraje, alespoň většině, jak dokládá hlasovaní, bych pochopil, protože tento zapomenutý kout nemá v krajských orgánech žádného zástupce. Z publikovaných článků v LD nemá dostatečnou autoritu ani svazek obcí Integro, ve kterém jakoby zástupci našeho města ani nebyli. Domnívám se, že představitelé největší obce na Švestkové dráze by měli být slyšet při jednání o její záchraně nejsilněji. Možná by se dala jejich upozadněnost omluvit velkým nasazením pro pořádek ve vlastním městě, ale vzrůstající nečistota na chodnících a všech komunikacích tomu nenasvědčuje. Vážené představitelky radnice, použiji Vaši oblíbenou formulku - obrací se na mě mnoho občanů, kteří nejsou v tomto směru s Vaší prací spokojeni. Někteří to mají za zlé senátoru Kuberovi, protože když byla povinnost uklízet chodníky na správcích či majitelích nemovitostí, byly čisté alespoň chodníky. Dnes je nepořádek všude. Musím jim dát zapravdu.
Třebeničan
Komentáře
Přehled komentářů
„Za krásou do POHODY“, tak nás město prostřednictvím webových stránek upozorňuje na nové prostory ve zdravotním středisku. Je nabízena správná pohoda, která umocní prožitek zde poskytovaných služeb. Že by ta správná „pohoda“ byly neuklizené schody? „Pohodu“ vyzařuje i okolí střediska a vlastně celá obec. Že k úklidu veřejného prostranství patří i odstraňování nánosů na vozovkách pod obrubníky chodníků, asi zdejší odborníci nikdy neslyšeli. Udržovat přístup k obytným budovám pro všechny nájemníky, aby nedocházelo k vážným úrazům, by asi byl nadstandard. Že některé odtoky na vozovkách jsou ucpány a dešťová voda tvoří u chodníků velké kaluže, které projíždějící auta rozstřikují na chodce, také nikoho nevzrušuje. A kde že je ten úžasný stroj, který byl kvapem zakoupen v prosinci 2010 za účelem zkvalitnění údržby a úklidu města? Kolikrát za rok byl pracovník úřadu pověřen, aby se strojem vyjel a uklidil městské vozovky a chodníky? Proč musíme na tyto trvalé nepořádky opakovaně upozorňovat? Jeden funkcionář by mi jistě odpověděl, že při procházce městem žádný dramatický nepořádek neviděl a někdo si dokonce pochvaluje, jak máme uklizeno.
Bordel nejen na chodnících
(Mgr. Dalibor Preis, 4. 2. 2012 10:53)
V březnu 2003 se na veřejném zasedání schvaloval zametací stroj v hodnotě 180 000,- Kč. Bylo jasné hned od počátku, že kapacitně nestačí a že to bude i vzhledem k Vobořilovým organizačním schopnostem naprosto nevhodný stroj. Nejenom, že se s ním málo zametalo, ale po práci zůstávaly u krajnic nametené hromádky i několik měsíců. Jeden úředník byl plně vytížen zametáním stop a druhá zaléváním muškátů.
Jenom v ulici Svatopluka Čecha i ve Žlábkové ulici zbyl na silnicích posypový štěrk ještě v září loňského roku. A práce se tu dělají, řekl bych v tempu, které jsem očekával. Nesouhlasím tedy s Třebeničanem, že to je horší, ale zastávám názor, že ten bordel je stejně velký a neúnosný, jako za učitele současného vedení.
Ve Žlábkové ulici byla v roce 2010 vykopaná díra uprostřed vozovky a zůstala tam do srpna následujícího roku. Stará struha, i když má MÚ práce zadarmo, nebyla od července 4 měsíce sekaná a jakým způsobem se vyřezaly křoviny, to se můžou odborníci a patolízalové při procházkách městem sami podívat. Proč se vyřezala mez pod škvárovým hřištěm a mez pod sokolskou zdí, kde denně chodí lidé a bydlí tam, se zprasila a neudělala pořádně, je mi záhadou. Proč se v mrazech vyřezávají cesty je zřejmě další úsporný důvod. Možná proto, aby přes zimu, kdy kolem cest nikdo nechodí a nejezdí, to bylo čisté a od jara, když vše vybují a jezdí se na pole, to bylo zase zarostlé.
Kontrolní výbory naprosto nezajímá systém hospodaření, ani systém legislativní. Pracovnice MÚ, jedna za 40 a druhá za 30 ticíc čistého měsíčně vysedávají u soukromých webových stránek v pracovní době a předsedy kontrolních výborů to nezajímá. Zřejmě v jejich pracovní době mají podobně naspěch.
Jednání o bankomatu se vyřizuje přes mail a tak to chodí se vším. Nezvednou zadek, protože Ti, co pro ně zvedají ruku při hlasování a odvolávání lidí, nějakým způsobem efektivně ze všeho profitují.
Na zasedání se lže, přepisují se zápisy a předsedové kontrolních výborů jsou buď zatížení rekonstrukcí či legislativou, zda vůbec mohou kontrolovat a předvolební sliby jsou tabu.
A na závěr všem čtenářům mohu doporučit, aby si zašli na MÚ pro informaci, zda toto tvrzení je fiktivní či opodstatněné, protože tohle je jen můj názor, ničím nepodložený. POUZE BORDELEM!
všehochuť
(Honza, 3. 2. 2012 6:36)
Připadá mi, že už někdo neví čeho se chytit, tak začíná psát bláboly.Divím se,že se nejdete informovat na úřad ohledně dráhy a napíšete sem zase jenom svůj názor,ovšem ničím nepodložený.
Jinak Třebenice procházím skoro každý den a nikde žádný nepořádek nevidím.Pokud ano,tak je to jenom od občanů.A mimo jiné,pokud si někdo nezamete chodník před vlastním domem,tak je to lenoch a někdo by si měl zamést i před vlastním prahem.
Re: všehochuť
(Třebeničan, 3. 2. 2012 15:53)Honzo, o těch blábolech mám stejný pocit, neboť na webu města je upoutávka: Veřejná vyhláška – oznámení o zrušení části regionální dráhy Čížkovice – Obrnice (24.1.2012) Kategorie: Veřejné vyhlášky. Koho nezlobí nepořádek, nečistota na ulicích a nezajímají jej ani vyhlášky o čistotě města, bude stěží vědět, že 26. března 2009 vstoupil v platnost zákon, kterým se mění zákon č. 13/1997 o pozemních komunikacích. Ostatní diskuse je zbytečná, protože zda občan před svou nemovitostí či obchodem uklidí, je pouze na jeho dobré vůli. Povinnost je na majiteli nemovitosti (komunikace) a to je převážně obec. Nevím kudy chodíte, ale po Třebenicích asi ne. Nezdá se vám, že ta arogance ohledně nepořádku „tak je jenom od občanů“ je trochu přes čáru? Neuklizené chodníky téměř rok od posypu, spadané listí a větve jsou od občanů? Občané si za zajištění pořádku a čistoty ve městě platí. Honzo, zřejmě nosíte sukně a sedíte na radnici, že vás podobná upozornění tak iritují. Do textu příspěvku jsem nezahrnul ještě jeden vzkaz od občanů, protože se mi zdál dost adresný, „Domnívali jsme se, že když budou na radnici ve vedení ženy, tak se čistota zlepší, ale on je bordel ještě větší“.
ld
(ld, 2. 2. 2012 13:09)
Švestková dráha prožívá zimní bitvu o svoji existenci
Třebívlice – Je to jako na houpačce a navíc se opakuje loňský scénář. Švestková dráha, konkrétně železniční trať v úseku Čížkovice – Obrnice, opět bojuje o svoji existenci.
Autor:
Radek Pešout Ing.
| Sdílet
dnes 6:08
Švestková dráha - ilustrační foto.
Autor: archiv
Státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) totiž vloni na podzim usilovala o to, aby se trať zrušila. Pak to ale Drážní úřad zamítl. A tak SŽDC to zkusila znovu, aby Drážní úřad opět s tím nesouhlasil.
„V průběhu podzimu jsme dostali několik vyrozumění. A já si myslím, že rozhodnutí je to nejdůležitější. V něm se píše, že Drážní úřad rozhodl o zamítnutí žádosti SŽDC zastavit dopravu na regionální trati v úseku Čížkovice – Obrnice,“ sdělil třebívlický starosta Josef Seifert. „Podle mého názoru SŽDC požádalo o zrušení trati a Drážní úřad jim nevyhověl, oni se proti tomu odvolali a tímto rozhodnutím se zamítá to odvolání. Z toho podle mě vyplývá, že doprava by se na této trati měla provozovat.“
Další pozitivní zprávou podle Seiferta je to, že most přes Granátku byl již opraven. Právě kvůli chatrnému mostu vloni nemohly vlaky jezdit až do Mostu, což pokazilo jinak dobré výsledky turistické Švestkové dráhy.
„Plánujeme, že i letos by měl jezdit turistický motoráček. Donátory jsou opět obce na trati a krajský úřad. Budeme se letos snažit jízdy rozšířit, což záleží podle množství finančních prostředků,“ uvedl třebívlický starosta.
„Naší snahou je dopravu zahájit od začátku června a vlak provozovat až do konce září.“
Vloni totiž doprava na Švestkové dráze byla jen o prázdninách, a to kvůli nedostatku peněz i z důvodu popraskaného mostu. Ten vloni SŽDC odmítala do zahájení turistické sezony opravit.
Třebívlice spolu s ostatními obcemi podél trati čekají na možnost převodu Švestkové dráhy do svého vlastnictví.
Pohoda
(Věra, 4. 2. 2012 11:58)