Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konečně pozitivní zpráva

22. 10. 2011

 

Konečně pozitivní zpráva

 

Město Třebenice zveřejnilo 19. 10. 2011 na svých webových stránkách informaci pro občany nazvanou Strašák, hrozba či prostě jenom „jiná“ paliva? Konečně jsme si mohli oddechnout, že nebezpečnými odpady nás novináři i vědci strašili zbytečně. Poláci a Ostraváci udělali ohromnou hloupost, že posílají toto palivo do cementárny v Čížkovicích. Nakonec se ukázalo, podle slov předsedy představenstva Lafarge Cement, a.s., že při spalování toxického odpadu vznikne téměř čistější vzduch, než je v okolí cementárny. Cementárna se tak stala čističkou vzduchu a v budoucnu nám zřejmě nabídne i čištění našich oděvů, které jsou plné škodlivých prachových částic a těžkých kovů. Rovněž její vysoký tepelný výkon, který jako jediná cementárna používá k výrobě cementu, musí být bez nároku na vyšší spotřebu paliva. Proto moravské a ostatní cementárny zamořují své okolí daleko více, protože jejich nedokonalé spalování potřebuje daleko více kvalitnějšího paliva, které produkuje nižší teploty. Zřejmě ani přeprava mnoha tisíc tun toxického odpadu přes celou republiku do Litvínova a následná doprava kamiony z Litvínova do Čížkovic, která potrvá několik let, nemá a nebude mít žádný dopad na životní prostředí. Jedná se totiž o přepravu z nulovou energetickou náročností. Je zcela jisté, že nemůže dojít k žádné havárii, jako při přepravě asfaltu u nádraží v Třebenicích, nebo cisterny u Třebívlic. Jistě se dočkáme na stránkách města i informací ze strany ekologů a odborníků a expertů z oblasti životního prostředí.

 

                                                                                               Třebeničan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Radnici je jedno, co dýcháme

(Mgr. Dalibor Preis, 17. 12. 2011 11:30)

Od nového roku bude svoz odpadu zase lístkovou metodou. Bylo to v jednání rady a uvidíme, jak se Patrovská s Hajnou činily. To, že paušální platby jsou pro občany méně výhodné, je více než jasné.

Je to práce Vobořilovy snahy, jak z nás vyždímat více peněz. Těžko uvažovat o tom, že mu vlastně můžeme děkovat za to, že si firma za svoz komunálního odpadu s přemlouváním změnila systém platby. Dostal Vobořil "odměnu" jako v případě prodeje čístírny odpadních vod, kdy ČOV byla prodána za 5 milionů a Vobořilpovi byly vyplaceny za odměnu z městského rozpočtu tři měsíční mzdy? Možná i další z jiných stran. Občané doplácí za neschopnost dobře placených státních úředníků.
Stejným způsobem by se dalo mluvit o zřízení bankomatu. Vždyť mailem Patrovské bankovní ředník odpověděl, že zřízení bankomatu podléhá přísným pravidlům. O tom ale jakým, už se nedozvíme. Taková odpověď stačí i Patrovské a dál věc pro ni končí. Co jste si sodruzi zvolili, to máte.

Jaký postoj Patrovská zaujala ke spalování odpadů v cementárně, to ze zápisů z internetových stránek jistě každý zná. Můj přístup není lenivý, jako vedení města, a proto Všechny čitatele oslovuji skutečnými fakty.
Dobře čtětě a až potkáte Patrovskou, tak si ji dobře prohlédněte. Má o nás a o město opravdu starost.

Emisní limit podle platné legislativy určuje, že při spoluspalování odpadů lze vypouštět do vzduchu maximálně 50 mg/m3 SO2 a 10 mg/m3 TOC. Lafarge má ale odborem životního prostředí krajského úřadu Ústeckého kraje stanovený emisní limit u SO2 400 mg/m3 a u TOC 50 mg/m3.

A jak vypadají emisní limity cementáren v Hranicích a v Mokré? Olomoucký kraj ponechává limity SO2 a TOC tak, jak je stanovuje zákon o ochraně ovzduší. Jihomoravský kraj s odvoláním na nařízení vlády č. 354/2002 Sb. emisní limit zvyšuje u SO2 na 260 mg/m3 a TOC na 25 mg/m3.

Re: Radnici je jedno, co dýcháme

(Haryk, 18. 12. 2011 19:49)

Dá se říct,že postoj radnice k Lafarge je velice vstřícný.Na stránkách města je pokaždé jen vyjádření Lafarge,nikdy ne kritiků,dokonce ani LD,který upozorňuje že kraj rozhoduje špatně.Můžeme se dohadovat proč asi.

Furan-krystalická nanočástice

(Hanka, 23. 11. 2011 14:41)

Tak konkrétně tenhle článek je naprostá blbost, stačí si vygooglovat co je to furan...a pak věřte všemu co se objeví v médiích...A jen tak mimochodem se v Čížkovicích podobné kaly spalují už několik let. Otázkou je,proč se to vozí až sem na sever...

Čtěte LD

(Inka, 6. 11. 2011 12:09)

Lovosice i vzdálenější Litoměřice se bouří, čtěte příspěvky v LD, téměř zpověď matky, která se bojí mít další dítě kvůli znečištování ovzduší. Je tam spousta názorů a výzvy, aby se lidi připojli k protestům. Jenom v Třebenicích se až na vyjímky sladce dříme. Lidi probuďte se !!!

Exkurse

(naštvaný, 4. 11. 2011 13:55)

Všude se lidi proti spalování v Čížkovicích bouří, jen tady ranice a zastupitelé trapně mlčí. Jako vždycky,když o něco jde.!!! Místo aby se o toho svinstva diastancovali vyvěsí na stránkách města žvásty vedení cementárny.Zvou nás na exkursi a jen si přečtěte články v LD!!! V některých místech smí zůstávat dělník bez ochraných pomůcek jenom 5 minut!!! Tak je to tam neškodné a tak je to v celém okolí,protože popílek z cementárny je všude kolem nás!!!

Servilita nebo nezájem?

(rodák, 3. 11. 2011 20:16)

Poslední dobou jsme svědky informací o tom, že v Litvínově lidé a radnice protestují proti skládce ostravských kalů. Dnešní ČT 24 v 18 hodin zveřejnila, že souběžně protestují města Lovosice a Litoměřice. Zítra vyjde v LD článek, že furan, kristalická nanočástice, která nás nejspíš zahubí, vznikne při spalován ostravských kalů v čížkovické cementárně. Naše radnice se však drží osvědčeného pravidla - nehas, co tě nepalí - a zveřejnila snad jako jediná prohlášení předsedy představenstva Lafarge Cement, a. s. Zveřejnění považuji za výsměch občanům a servilitu třebenické radnice, umocněnou tiskem na zeleném papíru. Domnívám se, že ze strany představitelů města jde jednoznačně o starou taktiku - nevidím nebo nepřiznám-li problém, nemusím nic řešit.
Občánku, máš-li problém, můžeš si jít stěžovat na lampárnu, u nás se nic neděje, nic neřešíme a nemáme čas na hlouposti, které nás zdržují od důležitější práce, než je tvoje zdraví, bezpečnost nebo bydlení.

a tady to pokračuje

(z tisku, 31. 10. 2011 22:49)

http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2011/10/31/ropne-kaly-laguny-ostrava-polsko-jedy-palivo/

z tisku

(apro, 23. 10. 2011 9:15)

Vypadá to, že na tom něco bude, alespoň podle toho, co o tom píšou deníky:

http://novojicinsky.denik.cz/regiony/stalo-se-mostecko-odpadni-dirou-cele-republiky.html
http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/laguny-sever-cech-se-bouri20111012.html
http://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/laguny20111005.html
http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-sira20111004.html
http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/laguny20110929.html