Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaká nás čeká budoucnost?

 

Jaká nás čeká budoucnost?

 

Podle odezvy z posledního veřejného zasedání zastupitelstva 24.1.2011 jedni chválí, druzí haní. Pravda bude asi někde uprostřed. Ještě nebyl zveřejněn zápis, který by měl být podepsán ověřovateli do 10 dnů, ale ze zveřejněného usnesení se dá usoudit, že například zpráva v oblasti pořádku a dopravy není objektivní. Přesto zastupitelstvo k zlepšení situace nepřijalo žádná opatření. A minimálně v těchto dvou oblastech je co napravovat.

 

V předvolební kampani některé volební strany zamlčely skutečnosti o špatném hospodaření, včetně zpronevěry a o požadavku na vrácení cca 700 000 Kč do státního rozpočtu. Bylo by logické, že nové zastupitelstvo celou záležitost nechá prověřit a uloží nápravná opatření. Pohodlnější je však nechat se uchlácholit báchorkou o jakési cedulce, která neměla ten správný rým o EU.

 

Měl bych také jeden od K.H. Borovského: „Kdo si nechce hubu spálit musí mlčet nebo chválit.“

 

Jak se zatím ukazuje, staré zastupitelstvo nesmělo a ani nechtělo podobné problémy řešit. Nové zastupitelstvo zatím nechce nebo také nemůže pojmenovat dřívější nepořádky a ukázat na neodpovědné chování od starosty až po zastupitelstvo.

 

Od voleb do 31.ledna 2011 uplynulo 107 dnů. Od prvního zasedání „nového“ zastupitelstva uplyne 100 dnů 18. února. Nastane obrat v přístupu k hospodaření, informování občanů a správě městského majetku?

 

Dědictví po předchozím „hospodáři“ je katastrofální. Tím spíše je nutné začít přemýšlet nad záchranou některých objektů, stanovit priority a přestat utrácet finanční prostředky za nerealizovatelné projekty. Těch je v „šuplíku“ MěÚ již za několik set ticíc, možná milionů. Nebo se bude pokračovat ve stavbě vzdušných zámků a skutečností bude, že majetek města začne připomínat Matiční ul. nebo Chánov?

                                                                                                                            F.Immer

 

Náhledy fotografií ze složky Jaká nás čeká budoucnost

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zimní údržba

(Eva Hajná, 3. 3. 2011 7:11)

Tak jak jsem slíbila, z podkladů ekonomky města, uvádím částku, která byla vynaložena v době od listopadu do února na údržbu města: posypový materiál, pohonné hmoty, odvoz sněhu a mzdy pracovníků na dohody celkem Kč 213 900,--.

Re: Zimní údržba

(Immer, 3. 3. 2011 17:52)

Děkujeme za informaci.

Paní Hajné

(Immerová, 11. 2. 2011 11:48)

Pokud budou plánované změny dopravního značení čitelně zveřejněny, bude i možnost se k nim vyjádřit.Zatím si vzpomínám, že na několika veřejných zasedáních p. Preis vznesl připomínku, že vodorovná značení PŘECHOD PRO CHODCE, umístěná na vozovce, nejsou doplněna svislými dopravními značkami. V zimním období je vodorovné značení na vozovce špatně viditelné a řidič je lehce přehlédne. Domnívám se, že měl na mysli zejména bezpečnost dětí. Zatím vše, hezký den.

Re: Paní Hajné

(Mgr. Dalibor Preis, 14. 2. 2011 6:45)

Toto jsem připomínkoval poprvé v březnu roku 2003. Když jsem argumentoval, že sníh zakryje zebru a pro neznalého řidiče ( když je přechod zapadán sněhem) hrozí riziko střetu s dětmi, tak s. Vobořil odpověděl, že řidič musí rychlost vozidla přizpůsobit stavu vozovky. V té době byla schválena úprava o přednosti chodců na přechodech a hlavně mládež vstupovala na přechod bezhlavě. Na tomto zasedání byla též kritizována bezpečnost občanů. Byl dáván návrh na zřízení městské policie či v případě vyžádání nadstandartního služebního výkonu policie ČR. V té době přepadli v rod. domku p. Benešovou, dvakrát doma p. Klasovou, stěžoval si a žádal o pomoc místní katolický farář, byly vykrádány domy. Exkomunista Vobořil prohlásil: " Situace v třebenicích není tak hrozná." Jak to dopadlo s místním farářem, to každý ví. Městská správa byla již tehdy vedena s takovou neschopností, že mě to donutilo na zasedání vzít kameru. Pořekadlo, že vrána k vráně sedá, se v Třebenicích stoprocentně naplňuje.

Paní Immerové

(Eva Hajná, 11. 2. 2011 16:05)

Děkujeme za námět. Budeme na to pamatovat.

p. Immerovi

(Eva Hajná, 9. 2. 2011 19:08)

Děkuji Vám za Váš názor. Plně souhlasím s tím, že zdravý občan by si mohl chodník přes svým domem upravit. Ale bohužel v tomto směru lidé zákony dodržují, jsou i výjimky, kdy občané úřadu pomáhají. S paní ekonomkou sečteme náklady na úklid a odvoz sněhu za letošní zimu a částku sem potom napíšu. Vím, že se s tím nedá nic dělat, bohužel jsou i úřady, které vyhlásily, že sníh uklízet nebudou, protože se jim vyplatí občanům vyplatit v případě úrazu bolestné, než platit úklid sněhu. Touto cestou se také všem občanům, kteří utrpěli nějakou tu zlomeninu omlouváme, pokud to byla naše chyba.

Paní Immerové

(Eva Hajná, 9. 2. 2011 18:47)

Některé změny v dopravním značení se chystají, ale samozřejmě musíme dodržet úřední postup, tj. projekt, vyjádření odboru dopravy a Policie ČR, a i k návrhu na zřízení autobusové zastávky v Dlažkovické ulici /raději upřesňuji-plastová, průsvitná s lavičkou/, po schválení Radou města. Návrh zastávky bude včetně obrázku bude vyvěšen na úřední desce. Uvítala bych Vaše návrhy a připomínky ke změnám, protože by bylo lepší učinit vše najednou a o některých dobrých návrzích nevím. Děkuji

Re: Budík 3.2.

(Immer, 9. 2. 2011 17:56)

Budíku, s vaším příspěvkem rovněž nesouhlasím, podobně jako paní Hajná. V tomto směru dávám za pravdu i panu senátorovi Kuberovi (i když v jiných případech to říci nemohu), že kdo uklízel chodníky dříve, uklízí i dnes a pomáhá městu a bude pomáhat i v případě, že se změní zákon.
Výjimku by měli mít lidé nemocní a staří, kteří již tuto práci nezvládnou.

Domnívám se, že i když je dnes zákon postaven tak , že za úklid odpovídá obec, alespoň
v případě podobné kalamity by měl každý zdravý občan před vlastní nemovitostí uklidit sníh nebo posypat chodník. Pokládám to za slušnost
a ohleduplnost ke spoluobčanům. Podobně je tomu
i v případě oblékání u osob, které přicházejí
do styku s veřejností. Nakonec každý zaměstnavatel má právo stanovit nějaké normy přiměřeného chování, oblékání apod. V některých případech to nařizují i předpisy o bezpečnosti práce a nikdo se tomu nediví.

Paní Immerové

(Eva Hajná, 9. 2. 2011 7:34)

Parkování ve městě se mi také nelíbí. Prvopočátek všeho však je, že parkovací plochy jsou součástí chodníku za druhé máte pravdu, že občané města jsou neukáznění. Např. v Lipové ulici jsou parkovací plochy, kde je denně několik volných míst a občané svými auty stojí přímo před panelákem a některým je také jedno, že stojí někomu před vjezdem nebo vchodem do rodinného domku. Na tuto situaci jsme upozornili městského strážníka. Ve spolupráci s ním se nám např. podařilo během 14-ti dní odstranit dvě auta zaparkovaná několik měsíců na chodníku v Loucké ulici naproti Muzeu ČG.Takže prosím mějte trpělivost, vše postupně.

Paní Hajné

(Immerová, 9. 2. 2011 16:18)

Těší mě, že se zajímáte o názory a problémy řadových občanů a že vám není zatěžko se k nim neformální cestou vyjádřit. Na problém parkování a omezování až ohrožování chodců na chodnících upozorňuji již od r. 2006. Kromě nového značení se však nic nezměnilo. Věřím, že to s nápravou myslíte upřímně a v tom případě vás čeká nelehká práce. Třebeničtí si na benevolenci úřadu tak zvykli, že i jinak slušní a příjemní lidé, jen aby nemuseli udělat pár kroků navíc, s přehledem parkují, kde se jim zamane. Zaparkují, s úsměvem se s vámi pozdraví, a vůbec jim nevadí, že je mnohdy musíte obcházet po vozovce. V zákazu zastavení parkují často i někteří zaměstnanci MěÚ, zastupitelé a jejich rodinní příslušníci. Ještě jedna maličkost. Při novém značení měly být uvedeny do souladu i dopravní značky v Sokolské ulici, kde je v jednom směru ZÁKAZ ZASTAVENÍ a PARKOVIŠTĚ. Tak jsem byla tehdy informována dopravním odborem MěÚ v Lovosicích. Nestalo se. Neočekávám, samozřejmě, že se mnou budete na toto téma donekonečna polemizovat. Chtěla jsem jen, abyste věděla, že si vašeho zájmu a přístupu k dané problematice vážím.

Budíkovi

(Eva Hajná, 9. 2. 2011 7:25)

Vážená paní nebo pane, na ten den, kdy vznikla ledovka si dobře pamatuji. Byla opravdu náhlá a vznikla kolem poledne. Zaměstnanci začali sypat kolem 12-té hodiny. Nesypala se jen jedna ulice, ale celé město, takže je jasné, že nemohlo být všude posypáno ihned, to snad pochopí každý. K tomu ošacení. Myslím si, že to není žádná buzerace, ale když zaměstnanec dostane tzv. ošatné, je jasné, že si vedení města ohlídá, aby za něj bylo nakoupené opravdu ošacení a obuv. Nejde nám tak o to, aby měli nějaké luxusní oblečení, ale hlavně také o to, aby bylo čisté. Pračku má snad každý, a pokud ne, tak ať řekne, já mu to na vlastní náklady vyperu.K tomu opatření jsme také přistoupili na základě připomínek občanů, kteří si samozřejmě vzhledu zaměstnanců všímají.

Audit

(Immerová, 8. 2. 2011 16:55)

Slovo audit je v současné době používáno jako zaklínadlo. Samotný pojem audit vznikl ve starém Římě, když jeden z úředníků vyhlašoval císařské nařízení a druhý ho sluchem kontroloval. S dnešním pojetím auditu to již nemá nic společného. Také při včerejším soudním líčení s bývalou ekonomkou MěÚ Třebenice toto slovo několikrát zaznělo. Státní zástupce "tlačil" svědky k vyjádření, že audity a kontroly, které na radnici proběhly, žádné nesrovnalosti neodhalily. Obec musí každoročně požádat o přezkoumání svého hospodaření za uplynulý rok. Předmětem přezkoumávání není věcná správnost hospodaření obce, ale dodržování povinností, stanovených zvláštními právními předpisy. Nejedná se tedy o forenzní audit (hloubkovou kontrolu), který by byl zaměřen na odhalení účetních podvodů, zpronevěry nebo jednání uvnitř účetní jednotky. O tom, proč nesrovnalosti v účetnictví neodhalil finanční výbor v letech 2001-2006 už víme. Pracoval "jako". Finanční výbor po volbách v r. 2006 byl z důvodu důsledných a nepohodlných členů 2 x "rozprášen". Sedm let si starosta města nepovšiml, že si ekonomka ve 143 případech převedla peníze na soukromé konto. Při sledování soudního jednání mě napadlo, zda pan státní zástupce neuvažuje o rozšíření žaloby.

Pořádek a parkování motorových vozidel

(Immerová, 6. 2. 2011 19:11)

Předchozí příspěvek poukazuje na neošetřené chodníky.Ledovka byla nepříjemná, to je pravda, po chodnících se jít nedalo, zbývala jen vozovka. Náhlá změna počasí však zaskočila i jiné obce a provozovatele parkovišť. U obchodních center v Lovosicích byla situace stejná. Víc mě překvapila zpráva naší městské policie, v níž je údajně uvedeno, že pořádek a parkování na chodnících doznaly zlepšení. Domnívám se, že to si tedy docela dost "lžeme do vlastní kapsy." Nepořádek a nerespektování dopravního značení v obci přetrvávají. Při sněhové kalamitě, kdy byly chodníky téměř neschůdné, parkovala motorová vozidla na chodnících velmi bezohledně. Zejména v dolní části Masarykovy ulice, kde chodci museli vozidla obcházet po vozovce. Není výjimkou, že chodcům těsně za patami vjíždějí motorová vozidla na chodník a několik metrů jedou za nimi. Ani u pošty se situace nezměnila. Vozidla parkují na chodníku v zákazu zastavení dnes a denně. Při sebelepší vůli jsem v tomto směru zlepšení nezaznamenala.

Kdo zaspal?

(Budík, 3. 2. 2011 15:59)

Nechtěl byste toho po děvčatech trochu moc? Když vynechám dneska ráno neošetřené chodníky tak stačilo jít v poledne do školní jídelny, paráda bezva klouzačka,nikoho ani nenapadlo to posypat aby děti nebo důchodci neupadli.Při tom sdělovací prostředky už týden na ledovku upozorňujou.Začít sypat kolem 13 hodiny aby to za půl hodiny zasypal sníh to je teda výkon.Hlavně že buzerujou lidi kvůli oblíkání to by jim šlo.