Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dnes padl rozsudek

22. 7. 2011

 

Dnes padl rozsudek

 

Dnes 22. července 2011 byl u Okresního soudu v Litoměřicích vynesen rozsudek nad bývalou ekonomkou MěÚ Třebenice. Za zpronevěru více než 2,7 mil Kč jí byl vyměřen trest odnětí svobody na 3 roky. Soud přihlédl k polehčujícím okolnostem a tomu, že zaměstnavatel MěÚ v Třebenicích nevytvořil odsouzené pro výkon funkce řádné podmínky a především že neprováděl důslednou kontrolu. Vynesený rozsudek byl podmíněn zkušební dobou 5 let s dozorem a náhradou škody. Rozsudek je nepravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání.

 

                                                                                                                  Třebeničan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Klaus chce od Kyjeva ujištění, že proces s Tymošenkovou není mstou

(Mgr. Dalibor Preis, 10. 8. 2011 10:04)

Prezident republiky Václav Klaus zaslal v úterý dopis svému ukrajinskému protějšku Viktoru Janukovičovi. Požaduje po něm ujištění, že proces s bývalou premiérkou Julijí Tymošenkovou je nepolitický a není osobní mstou. Zmiňuje i to, že nikdy neuplatňoval na Ukrajinu černobílý pohled. Ukrajina čelí kritice Západu kvůli tomu, že na Tymošenkovou uvalila vazbu.

„Nemám důvod nedůvěřovat nestrannosti ukrajinské justice a nezávislosti soudů. Chci si ale být jist, že se v případě bývalé premiérky Tymošenkové nejedná o politický proces a že v tomto procesu nejsou a nebudou řešeny osobní či politické neshody uvnitř ukrajinské politické scény,“ napsal v dopisu Klaus a obrátil se na Janukovyče „o osobní ujištění v této věci“.

Tento článek mě okamžitě zavedl k myšlence, že bez obav mohu posuzovat podobnou situaci v Třebenicích. Radnice(MÚ), v zastoupení Patrovskou a Hajnou, jako zřizovatel příspěvkové organizace ZŠ, je autorem nesčetných pozvání auditorských služeb do jednotlivých sekcí ZŠ. Jde především o hlavní účetnictví, mateřskou školku a školní jídelnu.

Nelze nechat bez povšimnutí další šikanózní nároky na administrativní práce jednotlivých vedoucích včetně ředitele školy a zasahování do jejich pravomocí. Nemluvě o finančních sankcích v podobě omezení osobního hodnocení.
Vzhledem k odstartovaným kontrolám z důvodů došlých anonymů vypracovaných mimo jiné zaměsnankyní školky a příbuznou jedné dámy z vedení města v jedné osobě nemohu nabýt jiné přesvědčení, než že dámy převzaly Vobořilovy praktiky naprosto dokonale. A nestydí se!!!!!!! Nastal politický tlak na osu ředitel školy, účetní školy, vedoucí mateřské školky a vedoucí školní jídelny. Faktem zůstává, že se celá aférka dotýká odpůrců.
Proč tlak na ředitele musí být jasný každému. Je to státní úřední místo a zjeho postu se dají ovlivnit místa další výše jmenovaná. Už jedna zkušená učitelka musela ustoupit Vobořilově dceři.Tlak na účetní je více než zřejmý. Už avízované snahy Patrovské a Hajné v radě, že tuto práci převezme externí pracovník, dávají najevo další fakt, že by byl omezen návrat opoziční zastupitelky Kat. N. V mateřské školce by si pojistila místo, jinak auditem přehodnocená jako schopností a přístupem nekompetení učitelka, též výše jmenovaná. Ve školní jídelně je opět opoziční kandidátka. Jsou uvedené shody náhodné? Tyto tlaky a represe se opravdu podobají padesátým létům. Jsou jen okleštěni demokracií, ta jim brání provést horší postihy a pronásledování.

Marně můžeme čekat na zveřejnění auditu o závěrečném hospodaření. Marně se dočkáme, že Čepelák navrhne za všechny nedostatky nápravné sankce Patrovské, Hajné a Vobořilovi. To spíše směšně se bude starat o to, jak řediteli školy bránit v rozvoji investičních akcí.

Pro ověření si stačí přečíst zápisy z rady.

Méně arogance, více tolerance!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tentokrát pro všechny čtenáře musím opakovat. Stát vzniká z vůle původně svobodných a vzájemně si rovných individuí jako garant jejich přirozených práv. Cílem lidského jednání musí být dosažení obecného blaha prostřednictvím individuálního uspokojení. A společnost je navzdory lidskému rozumu tak různorodá, že normy pro čistý štít jsou pestrobarevné. Proto i tabula rasa má svá specifika. A skutečná zášť si teprve vybírá další svoji oběť.

Pomsta je sladká

(Baryk, 15. 8. 2011 8:46)

Pane Preisi,zapomněl jste se ještě zmínit o tom, že Vám před soudním jednáním,kterého jste se zúčastnil jako svědek obžalované,paní Patrovská jen tak mimochodem sdělila, že už s Vámi nepočítá na práce na sekání trávy a na obsluhu kotelen,kterou jste vykonával skoro 20 let. A také pak t tomu důsledně přistoupila. Bez jediného důvodu Vám byla dána výpověď z těchto prací. Jaký ji k tomu také vedl důvod? Jistě ne špatně odvedená práce, to by se Vás zbavil už Vobořil. To nechám na posouzení čtenářů.

Re: Pomsta je sladká

(haryk, 15. 8. 2011 11:51)

Co je na tom divného, všem je jasné že vrchnost neunese žádnou kritiku a je mstivá.Kromě toho je celá řada potřebných příbuzných a příznivců,co si zaslouží odměnit.

Re: Pomsta je sladká

(Mgr. Dalibor Preis, 16. 8. 2011 18:50)

Jste dobře informována. Ale mě pánbíčkářsko bolševická arogance nemůže překvapit. Vím to už asi 19 měsíců, takže žádná heuréka. A eufemismus je v této bolševické obci zvyklostí. Vše pro dobro ekonomicko hospodářské situace. Když to bude dělat někdo jiný, prosperita města se zvedne. Už by měli sekat potok, tak s chutí do toho. Já sekal celé město a obce ve dvou lidech, k tomu jestě stíhat veřejné osvětlení. Antibolševik a ateista musí být trnem v oku. Jak se to v třebenicích nazývá? Nenávist? Mají syndrom postbolševické výchovy, protetovaný mozek. Co mě nezabije, to mě posílí. Političtí na tom byli daleko hůř.

Re: Pomsta je sladká

(Mgr. Dalibor Preis, 17. 8. 2011 20:44)

V té spleti jsem Barykovi spletl rod, tak to napravuji. Máte pravdu, co jste poznamenal. Jen jsem si s úsměvem vzpomenul na soud, u kterého jsem svědčil, že město nechalo vyměnit státního zástupce. Ten co tam byl při mé výpovědi, tak se nestačil divit, jak to tu vedení a kontrolní výbory vedly. Drahá najatá právnička jen psala mobilem zprávy, co se tam vlastně říká. To byl zřejmě důvod, proč zverbovali jiného. Ten další, mladý, musel být ovlivněný městem. Připomněl mi prokurátora Urválka při procesech v 50. letech. Dobře zmanipulovaný. V závěru ze všeho udělal politickou odvetu svědků. Na soudce ale nazapůsobil. Vše, co svědci vypověděli, se potvrdilo. Jen jsem se předsoudní síní objevil, tak po krátké pauze mě Patrovská oslovila a dala mi vlastně padáka. Zrovna před soudní síní to vypadá jako : ,, Tak Ty hajzle, na Tebe si došlápnem," asi se mi měly roztřást kolena, měl jsem začít koktat, udělat se mi špatně a u soudu se omluvit. Tak na tyhle ryze bolševické metody jsem imunní. Kdyby měla trochu ,,Fillipa", tak to udělala jinak a jinde. A máte pravdu, mohla uvést důvod, mohla licitovat o ceně a jejich zaměstnanci by měli více času na údržbu města, na kterou podle ní nestačí. No, já myslím, že jsem tím řekl vše a všem demokratům to bude jako ponaučení. A Majda nebo Pajda, teď nevím, mi to možná pomůže klasifikovat. Asi to nebylo politické, že? Jako s pracovníky školy. Vobořilová s Vobořilem si jistě mnou ruce. Já se tomu musím smát. Jak říkám, bolševici a jejich potomci budou vymírat dlouho.

Re: Re: Pomsta je sladká

(Baryk, 19. 8. 2011 6:09)

Pane Preisi, vystihl jste to úplně přesně. Jen mě znepokojuje, že se k tomu nevyjádří žádný člen kandidátky č. 3 , tkz. opozice. Jsou už semleti mlýnským kolem bolševismu nebo je jim to jedno? Volili je lidi, co chtěli lepší, průhlednější radnici, což svým voličům slibovali. Jsme lepší než oni? Zprůhledníme hospodaření s našimi finančními prostředky? Kde jsou činy, ne slova p. Klupákové, p. Novotného a pod. P. Náhlovské se nedivím, že se neangažuje, má se vrátit po mateřské na místo ekonomky školy, kterou chtějí amazonky,jak zveřejnili v zápise z rady, nahradit externím pracovníkem. Jistě si Ing.ekonomie p.Hajná uvědomuje, že i tak musí někdo shromažďovat doklady ke mzdám, doklady jako jsou pokladny a fakturace.A že je tak denně ekonomka dost vytížená a dost potřeba. A výhružky p.Patroské a Vobořila v článku v LD o trestním oznámení na svědky u soudu s EU, jí taky asi jako matce dvou malých dětí na klidu moc nepřidaly.Mít strach, že bubu taky nucena odejít je opodstatněný. Ale uniká mi ,kde že nám voličům odpoví zde nebo veřejně na zasedání ostatní 4 opoziční kandidáti. To se asi načekám.

Re: Re: Re: Pomsta je sladká

(občan optimista, 19. 8. 2011 20:07)

Mám v paměti předvolební názor paní Klupákové k tomuto tématu,kdy popisovala tuto funkci jako velice náročnou s potřebou každodenní přítomností ekonomky tak doufám,že se k externímu obsazení vyjádří i teď,když je členkou rady.Třeba si to některá amazonka vezme jako vedlejšák.Má dělat dva nebo tři to už je jedno ne?Nebo to bude dělat kámoška od spřátelené firmy.

Šéf NKÚ potrestán, Vobořil s Patrovskou ne

(Mgr. Dalibor Preis, 17. 8. 2011 9:17)

23.červen 2011 - 15:42
Dohnal loni odmítl umožnit kontrolu hospodaření NKÚ, kterou chtěla provést Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, čelí proto obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby.

Dohnalovi v případě odsouzení hrozí až deset let vězení. Podle obžaloby odmítl vydat kontrolnímu výboru sněmovny materiály o hospodaření NKÚ, potřebné k auditu právě na jeho úřadu. Dohnal u soudu znovu zopakoval, že poslanecká sněmovna nemá podle ústavy právo ke kontrole jeho úřadu.

Trestní oznámení na Dohnala podal současný šéf kontrolního výboru a komunistický poslanec Vojtěch Filip. Právě jeho ve čtvrtek soud společně s dalšími členy výboru vyslechl.

Filip ve své výpovědi uvedl, že kontrolní výbor měl pochybnosti o hospodaření NKÚ. Zajímal se především o to, že pracoviště úřadu se přesunula ze státních do soukromých budov, což podle něj stálo za poslední léta přes půl miliardy korun, dále pak o nákup softwaru do počítačů NKÚ a rekonstrukci školicího střediska úřadu. Sněmovna proto ustavila kontrolní skupinu, v níž byli poslanci ze všech stran zastoupených v parlamentu, ta pak měla provést audit na NKÚ.

K tomu skupina, v níž zasedl například bývalý poslanec VV Jaroslav Škárka či poslankyně za ODS Zdeňka Horníková, žádala od Dohnala materiály potřebné k auditu hospodaření úřadu. Ty jim ale Dohnal odmítl vydat, naopak podal správní žalobu na poslaneckou sněmovnu, v níž žádal soud, aby určil, zda je kontrola NKÚ v pravomoci sněmovny.

Kontrolní výbor si ale podle předsedkyně soudu mohl pro dokumenty na půdu úřadu prostě dojít, na což má podle zákona právo. "Žádali jsme oficiálně pana Dohnala, protože jsme nechtěli vyvolat spor mezi ústavními institucemi. Nechceme hledat boční cesty, chceme, aby pan Dohnal uznal, že na tu kontrolu máme právo," odpověděl Filip. Dohnal svým odmítnutím podle Filipa snížil autoritu poslanecké sněmovny a dokonce mohl způsobit snížení ratingu České republiky. Sami poslanci odhlasovali usnesení, ve kterém se konstatuje, že písemné odmítnutí kontroly prezidentem NKÚ Františkem Dohnalem a žaloba na Poslaneckou sněmovnu způsobují vážnou poruchu v činnosti orgánů veřejné moci.

Předsedkyně senátu se také pozastavila nad tím, proč měli audit v NKÚ provádět poslanci a ne nezávislá auditorská firma. "Poslanci v kontrolní skupině mají příslušné vzdělání, například pan Škárka vyzná v počítačích," uvedl Filip. "Není možné, aby ten, co kontroluje, nebyl sám kontrolován," uzavřel poslanec Filip.

Dohnal na to reagoval tím, že NKÚ se samozřejmě podrobuje kontrole, například finančního nebo pracovního úřadu. Poslanecká sněmovna na to ale podle Dohnala právo nemá. Zatímco podle Filipa je nejvyšším orgánem kontroly v ČR poslanecká sněmovna, podle Dohnala je jím právě jeho úřad.

Dohnal přitom už loni za nevydání dokumentů dostal od sněmovny padesátitisícovou pokutu a bylo s ním i zahájeno kárné řízení. Ostrý boj Dohnala s poslanci, kteří jej kvůli plýtvání a zneužití funkce postavili před kárný senát a podali na něj i trestní oznámení, trvá již zhruba dva roky.

Poslanci ho zároveň požádali o součinnost při auditu a o předložení dokumentů, které jsou podle nich pro jejich práci nutné. Dohnal jejich požadavek odmítl, přestože již za stejné jednání dostal dříve padesátitisícovou pokutu. Protože je jako šéf NKÚ zodpovědný za jeho hospodaření, chtěl podle žalobkyně zabránit kontrole a vyhnout se postihu za případné chyby.

Re: Šéf NKÚ potrestán, Vobořil s Patrovskou ne

(Mgr. Dalibor Preis, 17. 8. 2011 10:32)

PRO VŚECHNY ĆTENÁŔE POUZE FAKTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zda budou uvedená fakta projevem nenávisti nebo demokratickou ukázkou toho, jak to v dobře placených funkcích nemá fungovat, posuďte sami.

Ze stejných pohnutek(podezření z podvodu), jako kontrolní výbor poslanecké sněmovny, jsem prováděl kontrolu na Městském úřadě v Třebenicích. Narazil jsem především na odpor Patrovské a Vobořila a to pravděpodobně ze stejného důvodu, jako měl pan Dohnal v NKÚ. Zabránit kontrole a zveřejnění zjištěných nedostatků, respektive podvodů. Jako vedoucí kontroly mám právo na doložení doplňujícího materiálu, aby byly vyjasněny případné neshody. Prostě si na úřad pro materiály dojít. Vše jsem předem oznámil. Je pouze fakt, že v obou případech, kdy mi bylo bráněno nabo úplně odmítnuto, se později zjistily podvody v účetnictví. A nic se vlastně neděje. Většině současným zastupitelům nevadí, že jednají a byli umístěni na kandidátku podvodníků, oportunistických bolševiků či osob v evidenci STB, v případě Vobořila. A Patrovská po celou dobu Vobořilova politického školení mužstva nezůstala pozadu. Manévruje s ,,pravdou" velice dokonale.

Zjištěné nedostatky nejsou náhodou. Ze dvou případů je 100% úspěšnost zjištění podvodu. A to nebyla provedena náprava v případě účetní p. Krejzové, která byla též špatně zaúčtována. Bránění kontrolám v těchto případech je více než průhledné. O podvodech se muselo vědět, když byla okamžitě provedena represní opatření proti kontrolóru jako za bolševismu. Co ale muselo být slíbeno těm, co se těmto nechutným manýrům podali, si můžeme jen domýšlet. Vlastně to vidíme na současném obsazení vedení. Většině zastupitelům ani nevadí, že Vobořil lhal v případě problému s ČOV v Medvědicích. Nikdo nevznesl nedůvěru a respektive návrh na odvolání z rady.

Nemohu se zbavit dojmu, že bývalá účetní byla opravdu překážkou a šikanována jen z toho důvodu, že tyto podvody si za ní nemohlo vedení ve výdajovém sféře dovolit, protože ona své práci rozuměla, narozdíl od své nástupkyně.

Kolik bylo dalších podvodů, když bylo nutné majoritně obsadit kontrolní výbory lidmi odhodlaných skočit se skály? Bylo opravdu nutné, obsadit majoritně i současný finanční výbor? Bude se někdo zabývat tím, že k soudu, co se týče zpronevěry, bylo dodáno po upřesnění asi 80 protokolů s falšovanými kontrolami pokladny? Bez podpisu kontrolovaného subjektu? Co předsedu KV vedlo k těmto podvodům?

Jaký přínos v radě má člověk neznalý počtů a státní správy a na seznamech STB ?? Bude mít obsazení vedení jeho zastánci pro město užitek?

Ve vedení policie v Plzeňském kraji působí na postu koordinátora krajského policejního ředitele Milan Knopp, člověk s pochybnou minulostí. Podle informací Práva totiž za minulého režimu špehoval a donášel coby agent vojenské kontrarozvědky na své kolegy a organizoval i spolupracovníky této estébácké organizace. Po zveřejnění se vzdal současného profesního místa. To u nás v Třebenicích máme otrlejší individua.

Všem čtenářům - pouze fakta

(Mgr. Dalibor Preis, 7. 8. 2011 10:57)

POUZE FAKTA - Vobořil byl oceněn pamětní medailí za boj proti komunismu. Dokonce při aktu odhalování pamětní desky obětem komunistického režimu si vzal proslov. Čiší tato má korespondence z nenávisti či faktů? Jak se k tomu postaví jeho spřízněnci? Pokud jim to je jedno, jsou stejní jak oni. Převlékají kabáty a využívají situace pouze ve svůj prospěch a ne v prosperitu města. Jeho nástupkyně pokračuje naprosto stejným způsobem. Třebenice jsou krásným příkladem českého maloměsta. Typický český maloměšťák - omezený rozhled, sobectví a davové myšlení. V parlamentu konečně došlo v této věci k transparentnímu průlomu. Přikládám.

Sněmovna schválila zákon o protikomunistickém odboji
Poslanecká sněmovna schválila zákon o protikomunistickém odboji. Komunistům se nepodařilo prosadit návrh na jeho zamítnutí. Účastníci odboje dostanou podle předlohy peněžité ocenění 100.000 korun, pozůstalí manželé po nich pak poloviční částku.

"Konečně po 21 letech od revoluce má ČR zákon o třetím odboji. Lidé, kteří aktivně bojovali proti komunistickému režimu, dosáhnou svého ocenění. Jednak jim bude dorovnán důchod na průměrnou výši, jednak dostanou finanční odměnu. A to hlavní, co v zákoně je, dostanou morální satisfakci za to, co konali pro tuto zemi a pro tento národ."
Političtí vězni ale peníze ani výhody nechtějí, stačí jim morální ocenění a uznání třetího odboje. V tomto duchu také připravila Konfederace politických vězňů vlastní návrh, vysvětlil místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.
František Šedivý "Domníváme se, že by to společnost kritizovala, protože vznášet v dnešní finanční situaci další požadavek na nějaké odškodnění či vyrovnání se nám zdá být přehnané a my ho nežádáme. Jistě by to veřejnost kritizovala."
Poslanci se však rozhodli pro koaliční předlohu. Podle místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřiny Klasnové si účastníci třetího odboje finanční ocenění zaslouží.
Zákon na základě debaty historiků a dalších odborníků vymezuje, kdo bude mít na ocenění účastník protikomunistického odboje a s tím spojené výhody nárok. Překážkou by bylo například jejich zaměstnání u bezpečnostních složek, členství v komunistické straně, v Lidových milicích, akčním výboru Národní fronty a za normalizace také ve Svazu československo-sovětského přátelství. Někteří účastníci třetího odboje by osvědčením mohli také získat postavení válečných veteránů stejně jako ti, kteří bojovali proti nacismu za druhé světové války a nebyli vojáci. Tím by jim vznikl nárok na některé výhody, například ve zdravotní a sociální péči. Součástí symbolického ocenění by byl i pamětní odznak. Zákon ostře kritizovali komunisté.

Proč se třebenický komunista proslovem zveřejňuje u odhalování pamětní desky musíte posoudit sami. Já mám na to jasné a pevné přesvědčení - bolševický chameleón!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(a úmyslně jsem udělal mnoho vykřičníků, co Patrovská na webových stránkách města) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rafinované lži

(Mgr. Dalibor Preis, 23. 7. 2011 10:47)

Řádné podmínky a důsledná kontrola.A přitom:
- bývalý „starosta“ Vobořil pracoval 5 let na úseku PAM v Deli Lovosice (dle výpovědi u soudu) a klidně po bolševicku šikanoval náplní práce.
- současná „starostka“ Patrovská nevěděla, že jednají v rozporu se zákoníkem práce. (dle výpovědi u soudu) Ani jednou nezareagovala při opakované žádosti ekonomky do rady o snížený úvazek. Bylo jí to jedno, ona času měla dost a proč by se stavěla proti, když měla slíbený flek.
- Současná „místostarostka“ Hajná – snad hned druhé jednání finančního výboru se spolupodílela na vytváření tlaku provést vnitřní personální audit(viz zápis FV), především se zaměřit na místo výdajové účetní. Má prý zkušenosti s účetnictvím z Chodoulic a post výdajové a příjmové účetní zvládne jedna pracovní síla. Čepelák, Vytisk, Stuchlý – další přitakávači personálního auditu „prvního“ patra, o poznámce personálního auditu především Vobořila, Patrovské a Otradovce nechtěli ani slyšet (Mein Kampf).
- Předsedkyně finančního výboru paní Karlíková snad už pochopí, proč se finanční prostředky na účetní výpomocné služby zaúčtovaly pod jinou položku. Bylo by asi moc transparentní, že současná ekonomická síla tam je pouze z protekce a ne z profesních předpokladů a vyšla by najevo skutečná pravda o pracovní šikaně bývalé ekonomky. Ješitnost některý bolševiků (páreček z kovomatu) je totiž tak obrovská a „rafinovaná“, že myšlenka, aby veřejnost znala pravdu, by byla neúnosná. A stačí se obklopit lidmi, kteří jsou stejní jako oni. Těžko se dá předpokládat, že předsedkyně FV prohlásí bezmála 200 tis. vynaložených fin. prostředků (samozřejmě po zhodnocení účetnictví auditem a všeobecně známých skutečnostech) na paralelní výdajovou ekonomickou sílu za efektivní. Nemluvě o podvodně zaúčtovaných nákladech na právničku, která byla u soudu naprosto zbytečná. A vůbec argument Patrovské, že si najmutý právník nemůže pořídit kopie a z důvodu nahlížení a studia dokumentace musí dojíždět takovou dálku je přímo arogantní. 150 tis vyhozených. Navrhne se odvolání Vobořila z rady nebo se potvrdí mé pevné přesvědčení o opětovném vládnutí bolševizmu v Třebenicích? O lhostejném přístupu k hospodaření a otevřenosti?

Kontroly:

- Vobořil u soudu prohlásil, že kontrola pokladny se prováděla dvakrát v měsíci. Za 8 let byly předloženy kontrolní protokoly a z nich byly pouze dva z šedesáti podepsané ekonomkou města. Z mé zkušenosti z FV byly kontroly zfalšované. Kontroly pokladny se systematicky neprováděly nebo neprováděly fyzicky a další kontroly, týkající se jiných předmětů, se prováděly neodborně a laxně. Odpovědné osoby – Vobořil, Čepelák, Krátký, Ludwig, Hofman(předsedové). Bude někdo ze zastupitelů za tyto lži a následky požadovat sankce? Jsou doložené falešné protokoly o kontrolách dílem pozdních sobotních Vobořilových odchodů z MÚ. Hlavně v době, kdy už nebyl pracovníkem města? Pokud se takový člověk může v sobotních večerech procházet po kancelářích úřadu, tak od současného vedení nemůžeme čekat loajální přístup. Jsou zfalšované protokoly jeho dílem?
- Doba je naprosto stejná. Při snaze prosadit kontrolu úředního jednání a účetnictví dle Zákona o obcích jsem narazil na očekávaný odpor. S předpokladem hlasovali proti Patrovská, Hajná, Káninský, Kapr, Novotný M., Čepelák, Ludvig.
- Proč má dostat město nazpět finance, které mu 8 let nechyběly????????????????
- Proč současnému vedené dříve nevadilo, jak se hospodařilo a lhalo a teď veřejně prohlásí, že doby jsou jiné než před volbami a blokují veřejně kontroly?????????

Re: Rafinované lži

(Majda, 25. 7. 2011 18:01)

Pod kolik zfalšovaných protokolů FV jste se podepsal vy? A proč jste ani vy a ani pan Immer neobjevili ztrácející se peníze z MÚ když jste byli členy FV?

Re: Re: Rafinované lži

(Mgr. Dalibor Preis, 26. 7. 2011 10:28)

Odpověď je jednoduchá. Za mě se prováděla kontrola pokladny pouze jedna a to za nové švadleny. Pokladna byla nulová (nahlášena) a fyzicky se neprovedla. Prováděly se pouze zápisy z jednání, ne protokoly, což bylo na zastupitelstvu kritizováno. S většinou zápisů jsem nesouhlasil. Podepsal jsem pouze jeden jediný protokol a ten jsem psal já. Byl mi vyškrtán a změněn. Až půjdete za Hajnou a budete se ptát, proč se jí takové praktiky líbily, tak mě vezměte s sebou. Budu se chechtat i Vám. Přišel jsem na to, že 1 300 000,- Kč za vícepráce u tělocvičny nebyly konzultovány(avízovány) a podepsány ve stavebním deníku. Prostě neprojednány ani radou. Za to se dá koupit u Prahy byt, nějaký menší nebo když přidáte tak i větší. Ve stavebním deníku ani zmínka. Ale jak říkal Křivohlavý, deset procent je běžných. A druhý podvod škola Sutom. Tam nabylo asi 70 000,- oproti běžné spotřebě el.energie. Podle Vytiska se to převedlo zrovna tam, kde se to nejlépe hodilo. Pak jsem byl odvolán. Zvláštní přístup. Když říkám bolševické praktiky, tak vím, o čem mluvím. Vy patříte do kterého koše? Protože jinak byste mi takovou otázku nemohla položit. Slušní komunisté se musejí stydět, jakou měli mezi sebou cházku. Protože kdyby sem vlítl bývalý Vlk, tak by toho největšího bolševika zavřeli a určitě by ho nenechali v radě. Tak si dejte studenou sprchu, je to zdravé a zlepší to krevní oběh a myšlení. Co se týče kolegy, tak ten kritizoval právě to, kvůli čemu byla míra zavinění města ohledně zpronevěry nemalá! A protože chtěl, aby se kontroly prováděly s platnými náležitostmi, tak byl také odvolán. Koho jste Vy vlastně volila? A další podvody? Zakrývání skutečných nákladů na právničku a výpomocnou účetní na rekvalifikaci švadleny pod jiné položky? Vlastně to ani podvod nebyl, protože kdyby chtěli podvádět, tak udělají podvod větší a zaúčtují to pod jiný paragraf. Jak se zmínila současná předsedkyně FV. Jakou částku bude město muset obětovat na rekvalifikaci učitelky od prvňáčků a sociální pracovnice? Tato práce neobnáší pouze zalévání muškátů a krytí druhého lží. No, za tři roky provedeme rezultát. První rok je za námi a kde nic, tu nic.

Re: Re: Re: Rafinované lži

(Majda, 2. 8. 2011 22:18)

Studenou sprchu si dejte vy, takhle nenávistného člověka jsem dlouho nezažila. U vás jde o osbní boj proti bývalému starostovi.

Re: Re: Re: Re: Rafinované lži

(BARYK, 3. 8. 2011 0:49)

Jak znám osobně pana Preise,zastává již od revoluce stejný názor,jak na bolševiky,tzn.Vobořilovce a jim zpřízněné osoby a komunisty,které tu osobně nenapadl. Pan iMMER NEBYL NIKDY PŘIPUŠTĚN K ŘÁDNÉ KONTROLE,NEBOŤ PŘI JEDNÉ ,KDY CHTĚL DODRŽET ZÁKON,SE PŘEDSEDA FV kRÁTKÝ jAN NA MÍSTĚ ODVOLAL NA TO,ŽE PRÝ NA TO NEMÁ NERVY,A TO JEN P.iMMER CHTĚL SNAD DODRŽOVAT JEN ZÁKON,KTERÉHO SE OSTATNĚ DOŽADUJE BEZ ODEZVY CELÉ ROKY VLÁDNUTÍ vÁCLAVA. pAN pREIS PROVEDL KONTROLU,KE KTERÉ BYL POVĚŘEN FV.DŮSLEDKY A ZÁVĚRY TU POPSAL A MÁ JE URČITĚ PÍSEMNĚ DOLOŽENY,NEBOŤ BY SE TAKTO K TOMUTO PROBLÉMU NEVYJADŘOVAL. jAK ZNÁM RODINU PREISŮ,POMÁHALI ZA VÁLKY PRONÁSLEDOVANÝM,PAK O VŠE PŘIŠLI, ŽE PRÝ BYLI KULACI,A PROTO VÍM Z JEDNÁNÍ LlBORA PREISE,ŽE NEMĚNÍ NÁZORY JAKO VYZDVIŽENÁ P.KLUPÁKOVÁ,P.CAPIALLI A POD. NAOPAK,ČLOVĚK,KTERÝ ZASTÁVÁ 22 LET PO REVOLUCI PROTI ZPROFANOVANÝM BOLŠEVIKŮM STÁLE STEJNÝ NÁZOR,JISTĚ NABYL PŘESVĚDČENÍ,ŽE VOBOŘIL JE TAKTO ZPROFANOVANÝ A JEHO NÁZOR SE NEMĚNÍ, JAK U OSTATNÍCH DLOUHO TRVAJÍCÍCH ČLENŮ ZASTUPITELSTVA.MILÁ MAJDO,JSEM JEN ČITATEL TĚCHTO PŘÍSPĚVKŮ A ZAJÍMÁM SE O DĚNÍ NA MÍSTNÍ ZPROFANOVANÉ RADNICI,KTEROU STEJNĚ ŘÍDÍ NAŠE ALA,PAK VOBOŘIL A PAK MŮŽOU ŽBLEBTAT NAŠE 2 AMAZONKY, KLUPÁKOVÁ JE MIMO MÍSU. JEN MĚ ZAUJALO,ŽE V LETOŠNÍM ROCE KROMĚ DOBŘE PLACENÉ PRÁVNIČKY Z KAMARÁDSTVÍ PATROVSKÉ,KTERÁ TOTO SVINSTVO DOHODILA,SE PROVEDLO NA VŠECH ZAŘÍZENÍCH MĚSTA,HLAVNĚ V ZŠ,MŠ A ŠJ TOLIK AUDITŮ A KONTROL A MĚSTSKÝ AUDIT NENÍ KE ZVEŘEJNĚNÍ A JE ČÍM DÁL HORŠÍ. NEBO SE TÍMTO ZAKRÁVAJÍ TY SVINSTVA NA MĚSTĚ V ÚČETNICTVÍ, URBÁNKOVÁ KRADLA A POSTAVILA SE K TOMU NĚJAK A TAKY SE VEŘEJNĚ OMLUVILA,COŽ VEDENÍ MĚSTA,KTERÉ DLE ROZHODNUTÍ SOUDU MÁ ZNAČNÝ PODÍL NA ZPRONEVĚŘE,DOSUD NEUČINILO. KOLIK LIDÍ BUDE NEUSTÁLE ŠIKANOVÁNO, NEŽ SE ZAKRYJE TEN BORDEL NA MĚSTĚ?
a POŘÁD JE VŠE TAJNÉ,ALE HLAVNĚ SE ZVEŘEJŇUJÍ TY ZPRAFANOVANÉ AUDITY NA OBJEDNÁVKU,TOTIŽ DOKUD SE NĚCO I KDYŽ KRAVINA, NA NĚ NENAJDE. jE MI TO LÍTO, JAKO CHAP BYCH JIM ŠEL ROZBÍT HUBU,ALE STĚŽOVAT SI NA NĚ ROZHODNĚ I NA MINISTERSTVU FINANCÍ BUDU , UŽ NA ZÁKLADĚ ROZSUDKU SOUDU, U KTERÉHO JSEM BYL. mILÁ MAJDO,TO JSTE MIMO MÍSU.

Re: Re: Re: Re: Rafinované lži

(Mgr. Dalibor Preis, 6. 8. 2011 8:08)

S vámi bych nejraději diskutoval před veřejností. Umím si představit, z jakého hnízdečka pocházíte. Nereagujete k věci a ani nevyvracíte jediný argument. Spletla jste si dobu a režim. Obviňujete stejně tak, jak byli obviněni lidé po 48. roce. Rozsudek vlastizrada, trest smrti či dlouholeté vězení. U mě nenávist. Tak k tomu mi mezbývá, jen dodat několik skutečností.

Vobořilová ventilovala, kdo je zapsán v seznamech STB. Na to byla rychlá. Já totiž byl v jídelně, když si tam pouštěla pusu na špacír. Když se tam ale objevil ten její rudý gentleman, tak začala psát dopis a na veřejném zasedání pěkně ječela. Doby nedotčených osob jsou dávno pryč. Oni si prý s udavači v bývalém režimu uměli poradit. Co ona musela vyvádět, to musely být věci. A dnes musí čekat, že se někdo ozve a nenechá to jen tak bez povšimnutí.

Po obchodech ,, roznášela", proč ten soud tak dlouho trvá. Tak já Vám to tedy sdělím. První zpronevěra byla v prosinci 2001. Vobořil byl necelé dva roky u vesla. Bankovní výpisy měli vyšetřovatelé k dispozici od roku 1998. Od tohoto roku žádné zpronevěry nebyly. Co myslíte, proč to nebylo zveřejněno? Ludwig se svojí levičáckou najivitou prohlásil, že se prachy asi ztrácely i za mého otce a možná i v bývalém režimu. A nebojte se, na příštím zasedání vše zveřejním. Na vás by to ale chtělo psát vše do novin, jako to dělají Vaši chráněnci.

Jak vypadá nenávist, tak to tu popisoval Baryk o auditech. A má pravdu. Můžeme odhadovat, kdo by přišel na místo ředitele, jestli dceruška nebo učitelka z Čížkovic, co jim tak aktivně roznášela letáky. Proč se snaží vytvářet tlak na všechny odpůrce, vyvsvětlím. Ono totiž v případě neúspěchu Patrovské v příštích volbách by se mohlo stát to, že dveře v místní škole by byly pro ni zavřené. Ona totiž podepsala výpověď. Není uvolněná. O rozumu této ,,dámy" si myslím své a o současných jejích praktikách také. Jde pouze o zajištění budoucnosti nakalými praktikami. Asi to desatero povoluje, vždyť jsou odpustky. Ty kostely se musejí propadnout.

A na závěr musím podotknout, že se vždy ozvu, pokud se v Třebenicích bude někdo chovat jako bolševik a po bolševicku se mstít. A to právě dělají. Je třeba proti takovému jednání se vzepřít. Vyžaduje to památka na stíhané bývalým režimem (každou diktaturou). A pokud tomuto říkate nenávist, tak je to Vaše věc. Nějakou výmluvu si najít musíte.

Závažná vyjádření soudu

(Immerová, 23. 7. 2011 14:53)

MěÚ skutečně předložil soudu zápisy z kontrol za několik let, z nichž pouze 2 byly kontrolovanou osobou podepsány. K tomu snad ani není nutné cokoliv dodávat, protože praktiky bývalého vedení města jsou nám důvěrně známy. A soud tyto "protokoly" zřejmě spravedlivě ocenil. Předsedající soudce oslovil státního zástupce vyjádřením, že za vysokou zpronevěru je odpovědný i MěÚ špatnou kontrolou. Drahá právní zástupkyně byla u soudu opravdu zbytečná. Postačilo by, kdyby zájem o soudní jednání projevilo osobně současné vedení města. Obávám se, že doba je stejná jako před volbami. Opět vítězí lhostejnost a přetvářka.